Wydarzenia

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Finał Kampanii Społecznej ŁODZIAKI WDZIĘCZNIAKI

Już 5 czerwca 2020 roku odbędzie się PREMIERA filmu na który wspólnie pracowały dzieci, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy oraz doradcy metodyczni Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jesteśmy dumni z naszego dzieła, dlatego też zachęcamy Państwa do wspólnego oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=xwioMAzsL50

 

Film ten to zbiór prac plastycznych wykonany przez łódzkie i zgierskie dzieci przy współudziale rodziców, nauczycieli oraz doradców metodycznych Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Jest maleńkim gestem ukazującym wyrazy wdzięczności za wytężoną pracę służb ratowniczych, mundurowych oraz wszystkich innych, którzy z narażeniem życia i zdrowia wspierają nas w ostatnim czasie.

 

DZIECI DZIĘKUJĄ NAJPIĘKNIEJ

 

 

Szkolny konkurs plastyczny - kopiujemy mistrzów.

Uczniowie naszej szkoły, w drugim półroczu tego roku szkolnego podjęli trudne wyzwanie i zmierzyli się z dziełami wielkich mistrzów. Prac konkursowych napłynęło niewiele, ale za to na bardzo wysokim poziomie. Ponieważ każda praca wykonana została z wielką pieczołowitością, dbałością o wierność z oryginałem i olbrzymim zaangażowaniem trudno było wybrać taką, którą można by było uznać za najlepszą. Stąd tytuł "Wielkiego kopisty" przyznajemy wszystkim artystom biorącym udział w tym konkursie czyli: Oskarowi Bojanowskiemu, Dominice Jabłońskiej, Lilianie Reliszko, Kindze Rutkowskiej (za kreatywne podejście do konkursu). Krzysztofowi Borzęckiemu Witkowi Jędrzejczakowi i  Szymonowi Orłowskiemu.
Jury w składzie: Iwona Bobrycz- Kiliś, Marzena Czachórska -Wtykło, Sebastian Dominiak.

 

Nasza szkoła świętuję 100-lecie narodzin Jana Pawła II

Podczas ludzkiej wędrówki na ziemi pojawiają się na naszych drogach ludzie, którzy dość znacząco wpływają na nasze życie. Myśląc o kimś takim w pierwszej kolejności pojawia się wspomnienie naszego Świętego Jana Pawła II – Wielkiego Człowieka, po którym pamięć jest wciąż żywa, a On sam jest ważnym autorytetem moralnym dzisiejszego społeczeństwa. Jan Paweł II – postać o wielkim przesłaniu duchowym, niezwykle charyzmatyczna, wielkiego formatu, którego wspominają ludzie z całego świata ,dostrzegając Jego Wielkość. Potrafił dotrzeć do każdego człowieka ze Słowem Bożym i zjednoczyć osoby bez względu na pochodzenie, kolor skóry, wyznawaną religię. Ojciec Święty był ambasadorem dzieci i młodzieży. Od początku swojej działalności apostolskiej pokładał wielkie nadzieje w najmłodszych pokoleniach i dla nich poświęcił cały pontyfikat.

W 100 rocznicę urodzin Jana Pawła II pragniemy wyrazić naszą wdzięczność i pamięć poprzez nasze prace.

Uczniowie SP 3 w Łodzi

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200525_religia{/gallery}

Galeria prac

To już udowodnione - koronawirus COVID -19 nie zabija weny twórczej. Wielu naszych uczniów wykonało przepiękne prace, którymi postanowiliśmy się pochwalić. Przymusowy pobyt w domu spowodował przypływ natchnienia, albo Wy,zabijając nudę, poświęciliście na prace plastyczne dużo więcej czasu niż zwykle. Ja, jako wasz nauczyciel plastyki jestem ogromnie dumna.
Iwona Bobrycz-Kiliś

Bal 2019/2020

W piątek 31 stycznia 2020 r. w naszej szkole odbył się Bal Klas Ósmych. W oficjalnej części głos zabrała pani wicedyrektor, która w ciepłych słowach powitała uczniów, rodziców, nauczycieli oraz zaproszonych gości, życząc wszystkim udanej zabawy. Przyszli absolwenci naszej szkoły rozpoczęli uroczystość tradycyjnym polonezem, a następnie zaprezentowali się w tańcu belgijskim, który dedykowany był rodzicom. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna przy ulubionych przebojach. Dla wielu uczniów był to pierwszy w życiu bal, dlatego przygotowaniom do niego towarzyszyły wielkie emocje. Elegancko ubrani ósmoklasiści, wraz z zaproszonymi przedstawicielami klas siódmych, bawili się przy dźwiękach muzyki do późnych godzin wieczornych.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, który profesjonalnie zajęli się organizacją balu, przygotowali pyszny poczęstunek i dbali o to, aby impreza przebiegała pomyślnie.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_bal{/gallery}

WARSZTATY NA TEMAT ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

W dniu 3 lutego 2020 roku w klasie III a odbyły się warsztaty na temat zdrowego stylu życia przeprowadzone przez Specjalistki z Poradni Promocji Zdrowia Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jak zdrowo się odżywiać, aktywnie spędzać wolny czas i dbać o higienę osobistą. Uczniowie aktywnie pracowali rozwiązując krzyżówkę, układając jadłospis, biorąc udział w quizie z nagrodami. Dzieci dowiedziały się jak ważna dla zdrowia jest profilaktyka. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_w{/gallery}

Konkurs recytatorski MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_ds{/gallery}

Wieczornica Bożonarodzeniowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Łodzi

W dniu 17 grudnia 2019r. o godz. 17 odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa.

W tym szczególnym okresie świątecznym chcieliśmy, aby nasza społeczność poczuła więź i radość z bycia razem.

W murach szkoły spotkali się opiekunowie, nauczyciele i uczniowie. Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego oraz przedstawiciele chóru szkolnego. Można było także obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna”.

Niepowtarzalna sceneria i przyjazna atmosfera przyczyniły się do nadania temu wydarzeniu wyjątkowej oprawy.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_w{/gallery}

Wystawa szopek

Od 16 – 20  grudnia 2019 roku została zaprezentowana wystawa

,,Szopek Bożonarodzeniowych”

Ciekawe i piękne prace  przedstawiły dzieci z klas IV.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_s{/gallery}

Jasełka 2019

17 grudnia 2019 roku wystawione zostały Jasełka ,,Bóg między nami ‘’

adresowane do uczniów klas I-III. Przedstawienie przygotowały dzieci

z klas IV-VI oraz szkolny zespół muzyczny. Kolędy i przedstawione scenki

zwiastujące tajemnicę Bożego Narodzenia wprowadziły atmosferę

radości  i oczekiwania na święta.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191220_j{/gallery}

Święta z WOŚP w klasie 1b

W środę, 18 grudnia wigilijne spotkanie klasy 1b uświetniła obecność p. Zbigniew Pietrzaka
z WOŚP. Jest on bliskim współpracownikiem p. Jurka Owsiaka . Obecność gościa  była nagrodą, którą otrzymał uczeń tej klasy Jakub Jankowski. Kuba postanowił swoją nagrodą podzielić się z klasą. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się, że ich gość zajmuje się ratownictwem medycznym. Organizował ogólnopolską akcję bicia rekordu w długości resuscytacji.  Nawiązując do swoich działań w WOŚP p. Pietrzak postanowił uczulić dzieci na znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, ale największą atrakcją była możliwość nauki resuscytacji  na fantomie. Uczniowie byli bardzo przejęci wizytą p. Pietrzaka, a uświetnieniem tego wydarzenia było zaśpiewanie kolędy połączonej z grą na instrumentach  oraz otrzymanie prezentów od Mikołaja.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_w{/gallery}

Andrzejki w Klasie IIIA

W magiczny wieczór jakim są Andrzejki zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach. Dnia 27 listopada 2019r. uczniowie Klasy IIIA wzięli udział w andrzejkowej zabawie. Organizacji imprezy podjęły się mamy, panie Karolina Beim i Ewelina Krzyżanowska.

Zabawa zaczęła się od krótkiej historii tradycji andrzejkowej. Następnie Dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach. Każdy dowiedział się, czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy spełnienie marzeń. Czas jednak pokaże, czy w przyszłości  spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

Imprezę andrzejkową poprzedził Klasowy Dzień Smaków. w jego trakcie wszyscy mogli raczyć się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191202_a{/gallery}

11.XI - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

12 listopada 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli, prezentując swoje umiejętności w poezji i pieśni, przedstawili burzliwe losy naszego narodu. Część artystyczna przybliżyła historię Polski od rozbiorów, przez powstania, aż do zakończenia I wojny światowej, która przyniosła nam niepodległość po 123 latach niewoli.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191111{/gallery}

„Poznajemy różne zawody”

W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy VI d Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Zawodoznawczym „Poznajemy różne zawody”. Konkurs pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w tej rywalizacji.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191025_6d{/gallery}

Sprzątamy Świat

 

20 września cała edukacja wczesnoszkolna wspólnie wzięły udział w lekcji poszanowania środowiska pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" Podczas apelu porządkowego uczniowie zapoznali się z historią i celem akcji ekologicznej. Zaprezentowane zostały plakaty ekologiczne przygotowane przez uczniów, zachęcające do segregowania śmieci oraz ochrony środowiska. W dalszej części akcji dzieci wraz z wychowawcami, przeszły uliczkami osiedla skandując hasła: SEGREGUJ ŚMIECI, BĄDŹ EKO!

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191015_akcja{/gallery}

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. W części artystycznej uczniowie klas trzecich przygotowali występ instrumentalny dla najmłodszych kolegów i koleżanek. Następnie występujący uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie chór podziękował piosenką pracownikom szkoły za trud i wychowanie. Po przerwie odbyła się druga część akademii  z udziałem uczniów klas starszych. Śpiewem i wierszem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191014_den{/gallery}

Spotkanie z funkcjonariuszem

2 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji. Tematem prelekcji było: „ Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły ”. Uczniowie byli żywo zainteresowani omawianymi zagadnieniami i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z przedstawicielami Policji, gdyż temat nie został wyczerpany, a zainteresowanie było ogromne.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191004_p{/gallery}

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów.
Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na zadania otrzymywali tytuł
„Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .
To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą.
Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także
poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy
nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie
z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

 

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.


{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191004_m{/gallery}

Koniec roku 2018/2019

 Dnia 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Szczególnie uroczyście ten dzień uczniowie klas VIII. Był to ostatni dzień ich pobytu w SP 3.
Na tę okazję, po uroczystym rozdaniu nagród najlepszym uczniom, podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, ósmoklasiści przedstawili scenki z życia szkolnego oparte na ich codziennych zmaganiach związanych nie tylko z nauką.
Pożegnania z nauczycielami i przyjaciółmi ze szkolnej ławy trwały długo jeszcze w salach lekcyjnych.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190626_koniec{/gallery}

Biegi sztafetowe z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 04.06.2019 r.

W dn. 04.06.2019 odbyły się w naszej szkole biegi sztafetowe (II edycja) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W zawodach sportowych brały udział klas IV-VI. Organizatorami imprezy szkolnej byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z SU oraz nauczycielami informatyki i plastyki.

Każda klasa mogła wystawić dowolną liczbę sztafet. Zespół składał się z 4 osób (2 chłopców + 2 dziewczyny). Uczniowie sami dobrali się w sztafety. Rywalizacja między klasami (na tym samym poziomie).

Lista zwycięzców:

Klasy IV

1. kl. A

2. kl. B

3. kl. C

Klasy V

1. kl. E

2. kl. A

3. kl. D

Klasy VI

1. kl. B

2. kl. A

Klasy VII

1. kl. B

2. kl. A

3. kl. C

Klasy VIII

1. kl. C

2. kl. B

3. kl. A

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190626_bieg{/gallery}

Piknik 2019

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190604_piknik{/gallery}

Finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

W dn. 28.05.2019 r. odbył się w naszej szkole finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

-bieg wahadłowy

-bieg z przejściem przez obręcz gimnastyczną

-bieg z przekazaniem piłki lekarskiej

-bieg z przeskokiem przez płotek

-bieg slalomem

-kozłowanie piłki slalomem

-prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja

-rzut do celu woreczkami

-„raczki”

 

Puchar Dyrektora SP 3 zdobyła kl. VA. Gratulujemy!

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190604_pd{/gallery}

Drzwi otwarte 2019

7 maja odbyły się Drzwi Otwarte adresowane do przyszłorocznych pierwszaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli oraz ich rodziców. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Przedstawienie z udziałem uczennic z klas czwartych, pokaz szkolnego klubu tańca współczesnego oraz gra terenowa, która polegała na wykonywaniu różnorodnych zadań, zwieńczeniem, których było zdobycie certyfikatu. Wszystkie dzieci wzorowo wykonały stawiane przed nimi zadania i fantastycznie się bawiły.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190507_do{/gallery}

Święto Patrona 2019

Święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

30 kwietnia 2019 r. nasza społeczność szkolna, jak co roku upamiętniła święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawkę poświęconą Patronowi. Dzięki niej mogli przypomnieć sobie życiorys Henryka Dobrzańskiego, to jak został żołnierzem, to jakim był człowiekiem prywatnie, czym się interesował. Mogli również przypomnieć sobie fragmenty twórczości związanej z postacią Patrona np. marsz Hubalczyków czy popularne wiersze o Dobrzańskim.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190505_p{/gallery}

Konkurs Mitologiczny 2019

„O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…”

"Odys" Leopold Staff

W tym roku w konkursie mitologicznym „Bliżej antyku” uczniowie klas V ponownie stanęli do rywalizacji o laur zwycięstwa. Pięć zespołów zaprezentowało swe umiejętności w prezentacji greckich postaci, a także wykazało się wiedzą o starożytnym świecie. W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z zadaniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania.

Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszy się on wśród naszych uczniów starożytność. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5d.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190404_km{/gallery}

"100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego"

Nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem Samorządu Województwa Łódzkiego do udziału w projekcie "100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego". W dniu 02.04.2019 r. uroczyście na terenie szkoły posadziliśmy Jarząb Zwyczajny. Społeczność SP 3 dziękuje za zaproszenie do wspólnego świętowania 100-lecie Województwa Łódzkiego.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190404_100{/gallery}

„100-lekcja matematyki”

W marcu w oddziale IVC odbyła się setna , jubileuszowa lekcja matematyki przygotowana przez dwie uczennice: Nicolę Burchacką i Matynkę Sujkę.
Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując samodzielnie różne ciekawe zadania. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udziału w trochę odmiennej lekcji. Autorki lekcji za wkład pracy swoich koleżanek i kolegów uhonorowały ich pięknymi dyplomami.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190402_100{/gallery}

Dzień Św. Patryka

Z okazji święta patrona Irlandii Świętego Patryka uczniowie klas I - III mieli możliwość zapoznania się z tą postacią poprzez wysłuchanie o nim informacji, obejrzenie prezentacji

i odpowiedzi na pytania quizu. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, większość z nich miała zielone kapelusze wykonane z pomocą najbliższych. 

W ten sposób upodobnili się do mieszkańców Irlandii, którzy tak świętują uroczystość swojego patrona. 

Jury dokonało wyboru najładniejszego kapelusza 
w każdym oddziale. 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190320_p{/gallery}

TROCHĘ FIZYKI W ANGIELSKIEJ OTOCZCE CZYLI INTERDYSCYPLINARNA LEKCJA FIZYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa VIIIC uczestniczyła w nietypowej lekcji łączącej fizykę i język angielski. Uczniowie poszerzali zasób angielskiego słownictwa związanego z zagadnieniami z fizyki i uczyli się zapamiętywać wzory kojarząc je z angielskimi odpowiednikami wielkości fizycznych. Zbudowali także elektroskop czytając angielską instrukcję jego konstruowania i rozwiązywali zadania tekstowe, zapisane w języku angielskim a zakodowane kodem QR. W celu rozkodowania zadań pracujący w grupach uczniowie używali aplikacji skaner kodów QR zainstalowanych w smartfonach. Lekcję przygotowała pani K. Rękawiecka i E. Pęcza

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190401_l{/gallery}

Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię”

Dn. 26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 166 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię” dla uczniów klas I-III. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Jakub Siuta z klasy 2a, zdobył I miejsce (ex aequo) w kategorii klas II.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach. 

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190328_kon{/gallery}

 

Stop cyberprzemocy!

Mobbing w sieci to zjawisko nowe, przybierające na sile szczególnie mocno
w ostatnich latach. Polega ono na psychicznym znęcaniu się nad innymi
z użyciem nowoczesnych mediów takich jak: telefon, komputer z dostępem
do internetu. Zjawisko to określa się mianem cyberprzemocy. Jest to przemoc
z użyciem technologii informatycznych i komunikacyjnych. Aby uczulić na
to zjawisko najmłodszych uczniów naszej szkoły, 15 marca dla uczniów oddziałów 1-3 zorganizowany został w tym celu happening. Podczas tego wydarzenia uczniowie wspólnie dzielili się wcześniej zdobytą wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci. Tego dnia, w czasie zajęć z wychowawcami dowiedzieli się szczegółowo, w jaki sposób przejawia się cyberprzemoc. Zostali poinstruowani jak postępować, i do kogo się zwrócić w przypadku zetknięcia się z tym zjawiskiem. Każdy oddział zaprezentował wykonany wspólnie plakat, który był podsumowaniem zdobytej na ten temat wiedzy.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190315_t{/gallery}

PRACE PROJEKTOWE NASZYCH UCZENNIC NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

Uczennice klasy VIIIC Hania Pązik, Kornelia Łapińska i Alicja Burzyńska zaprezentowały swoje pomysły i pracę badawczą na XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy Ochrony Środowiska” organizowanym corocznie przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Seminarium miało miejsce 15 marca i prezentowało się na nim ponad 20 szkół z różnych województw, w tym tylko trzy szkoły podstawowe. Dziewczęta zaprezentowały prace w kategorii plakat – forma artystyczna i poster – praca badawcza. Hania i Kornelia badały poziom hałasu panujący w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190319_pro{/gallery}

Rozgrywki sportowe

W dniu 5 marca rozpoczęły się rozgrywki klas VIII, które mają na celu wyłonienie najlepszej klasy w rywalizacji sportowej. Pierwszym turniejem, który się odbył była siatkówka dziewcząt.
Pierwsze miejsce zajęła klasa VIII a zdobywając 4 pkt. drugie miejsce klasa VIII b i trzecie VIII c. Kolejnym etapem będzie turniej w koszykówkę dziewcząt oraz rywalizacja w siatkówkę chłopców.

 

 {gallery cols=2 }artykuly/2019/20190311_z{/gallery}

Podkategorie

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".