Wydarzenia

Konkurs recytatorski MAGIA ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

Wieczornica Bożonarodzeniowa w Szkole Podstawowej nr 3 w Łodzi

W dniu 17 grudnia 2019r. o godz. 17 odbyła się w naszej szkole Wieczornica Bożonarodzeniowa.

W tym szczególnym okresie świątecznym chcieliśmy, aby nasza społeczność poczuła więź i radość z bycia razem.

W murach szkoły spotkali się opiekunowie, nauczyciele i uczniowie. Na scenie zaprezentowali się laureaci konkursu recytatorskiego oraz przedstawiciele chóru szkolnego. Można było także obejrzeć spektakl „Opowieść wigilijna”.

Niepowtarzalna sceneria i przyjazna atmosfera przyczyniły się do nadania temu wydarzeniu wyjątkowej oprawy.

Wystawa szopek

Od 16 – 20  grudnia 2019 roku została zaprezentowana wystawa

,,Szopek Bożonarodzeniowych”

Ciekawe i piękne prace  przedstawiły dzieci z klas IV.

Jasełka 2019

17 grudnia 2019 roku wystawione zostały Jasełka ,,Bóg między nami ‘’

adresowane do uczniów klas I-III. Przedstawienie przygotowały dzieci

z klas IV-VI oraz szkolny zespół muzyczny. Kolędy i przedstawione scenki

zwiastujące tajemnicę Bożego Narodzenia wprowadziły atmosferę

radości  i oczekiwania na święta.

Święta z WOŚP w klasie 1b

W środę, 18 grudnia wigilijne spotkanie klasy 1b uświetniła obecność p. Zbigniew Pietrzaka
z WOŚP. Jest on bliskim współpracownikiem p. Jurka Owsiaka . Obecność gościa  była nagrodą, którą otrzymał uczeń tej klasy Jakub Jankowski. Kuba postanowił swoją nagrodą podzielić się z klasą. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się, że ich gość zajmuje się ratownictwem medycznym. Organizował ogólnopolską akcję bicia rekordu w długości resuscytacji.  Nawiązując do swoich działań w WOŚP p. Pietrzak postanowił uczulić dzieci na znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, ale największą atrakcją była możliwość nauki resuscytacji  na fantomie. Uczniowie byli bardzo przejęci wizytą p. Pietrzaka, a uświetnieniem tego wydarzenia było zaśpiewanie kolędy połączonej z grą na instrumentach  oraz otrzymanie prezentów od Mikołaja.

 

Andrzejki w Klasie IIIA

W magiczny wieczór jakim są Andrzejki zarówno dziewczęta jak i chłopcy, dzieci i dorośli bawią się żartobliwymi wróżbami, najczęściej wspólnie, na organizowanych zabawach i imprezach lub kameralnych, domowych spotkaniach. Dnia 27 listopada 2019r. uczniowie Klasy IIIA wzięli udział w andrzejkowej zabawie. Organizacji imprezy podjęły się mamy, panie Karolina Beim i Ewelina Krzyżanowska.

Zabawa zaczęła się od krótkiej historii tradycji andrzejkowej. Następnie Dzieci wzięły udział w zabawach i wróżbach. Każdy dowiedział się, czy czeka go bogactwo, sława, słodkie życie, podróże czy spełnienie marzeń. Czas jednak pokaże, czy w przyszłości  spełnią się wszystkie andrzejkowe wróżby.

Imprezę andrzejkową poprzedził Klasowy Dzień Smaków. w jego trakcie wszyscy mogli raczyć się zdrowymi przekąskami przygotowanymi przez rodziców.

 

11.XI - DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

„Poznajemy różne zawody”

W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy VI d Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Zawodoznawczym „Poznajemy różne zawody”. Konkurs pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w tej rywalizacji.

 

Sprzątamy Świat

 

20 września cała edukacja wczesnoszkolna wspólnie wzięły udział w lekcji poszanowania środowiska pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" Podczas apelu porządkowego uczniowie zapoznali się z historią i celem akcji ekologicznej. Zaprezentowane zostały plakaty ekologiczne przygotowane przez uczniów, zachęcające do segregowania śmieci oraz ochrony środowiska. W dalszej części akcji dzieci wraz z wychowawcami, przeszły uliczkami osiedla skandując hasła: SEGREGUJ ŚMIECI, BĄDŹ EKO!

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Tradycją naszej szkoły w tym dniu jest ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. W uroczystości uczestniczyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, uczniowie, ich rodzice. Pasowanie na ucznia to uroczystość o znaczeniu bardziej symbolicznym niż formalnym, podczas której pierwszoklasiści składają ślubowanie i oficjalnie zostają włączeni do społeczności szkolnej. W części artystycznej uczniowie klas trzecich przygotowali występ instrumentalny dla najmłodszych kolegów i koleżanek. Następnie występujący uczniowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie chór podziękował piosenką pracownikom szkoły za trud i wychowanie. Po przerwie odbyła się druga część akademii  z udziałem uczniów klas starszych. Śpiewem i wierszem uczniowie wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Spotkanie z funkcjonariuszem

2 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji. Tematem prelekcji było: „ Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły ”. Uczniowie byli żywo zainteresowani omawianymi zagadnieniami i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z przedstawicielami Policji, gdyż temat nie został wyczerpany, a zainteresowanie było ogromne.

 

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów.
Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na zadania otrzymywali tytuł
„Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .
To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą.
Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także
poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy
nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie
z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

 

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.


Koniec roku 2018/2019

 Dnia 19 czerwca 2019 roku zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Szczególnie uroczyście ten dzień uczniowie klas VIII. Był to ostatni dzień ich pobytu w SP 3.
Na tę okazję, po uroczystym rozdaniu nagród najlepszym uczniom, podziękowaniach dla dyrekcji, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców, ósmoklasiści przedstawili scenki z życia szkolnego oparte na ich codziennych zmaganiach związanych nie tylko z nauką.
Pożegnania z nauczycielami i przyjaciółmi ze szkolnej ławy trwały długo jeszcze w salach lekcyjnych.

 

Biegi sztafetowe z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 04.06.2019 r.

W dn. 04.06.2019 odbyły się w naszej szkole biegi sztafetowe (II edycja) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W zawodach sportowych brały udział klas IV-VI. Organizatorami imprezy szkolnej byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z SU oraz nauczycielami informatyki i plastyki.

Każda klasa mogła wystawić dowolną liczbę sztafet. Zespół składał się z 4 osób (2 chłopców + 2 dziewczyny). Uczniowie sami dobrali się w sztafety. Rywalizacja między klasami (na tym samym poziomie).

Lista zwycięzców:

Klasy IV

1. kl. A

2. kl. B

3. kl. C

Klasy V

1. kl. E

2. kl. A

3. kl. D

Klasy VI

1. kl. B

2. kl. A

Klasy VII

1. kl. B

2. kl. A

3. kl. C

Klasy VIII

1. kl. C

2. kl. B

3. kl. A

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Piknik 2019

Finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

W dn. 28.05.2019 r. odbył się w naszej szkole finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

-bieg wahadłowy

-bieg z przejściem przez obręcz gimnastyczną

-bieg z przekazaniem piłki lekarskiej

-bieg z przeskokiem przez płotek

-bieg slalomem

-kozłowanie piłki slalomem

-prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja

-rzut do celu woreczkami

-„raczki”

 

Puchar Dyrektora SP 3 zdobyła kl. VA. Gratulujemy!

 

Drzwi otwarte 2019

7 maja odbyły się Drzwi Otwarte adresowane do przyszłorocznych pierwszaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli oraz ich rodziców. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Przedstawienie z udziałem uczennic z klas czwartych, pokaz szkolnego klubu tańca współczesnego oraz gra terenowa, która polegała na wykonywaniu różnorodnych zadań, zwieńczeniem, których było zdobycie certyfikatu. Wszystkie dzieci wzorowo wykonały stawiane przed nimi zadania i fantastycznie się bawiły.

 

Święto Patrona 2019

Święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

30 kwietnia 2019 r. nasza społeczność szkolna, jak co roku upamiętniła święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawkę poświęconą Patronowi. Dzięki niej mogli przypomnieć sobie życiorys Henryka Dobrzańskiego, to jak został żołnierzem, to jakim był człowiekiem prywatnie, czym się interesował. Mogli również przypomnieć sobie fragmenty twórczości związanej z postacią Patrona np. marsz Hubalczyków czy popularne wiersze o Dobrzańskim.

Konkurs Mitologiczny 2019

„O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…”

"Odys" Leopold Staff

W tym roku w konkursie mitologicznym „Bliżej antyku” uczniowie klas V ponownie stanęli do rywalizacji o laur zwycięstwa. Pięć zespołów zaprezentowało swe umiejętności w prezentacji greckich postaci, a także wykazało się wiedzą o starożytnym świecie. W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z zadaniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania.

Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszy się on wśród naszych uczniów starożytność. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5d.

"100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego"

Nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem Samorządu Województwa Łódzkiego do udziału w projekcie "100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego". W dniu 02.04.2019 r. uroczyście na terenie szkoły posadziliśmy Jarząb Zwyczajny. Społeczność SP 3 dziękuje za zaproszenie do wspólnego świętowania 100-lecie Województwa Łódzkiego.

 

„100-lekcja matematyki”

W marcu w oddziale IVC odbyła się setna , jubileuszowa lekcja matematyki przygotowana przez dwie uczennice: Nicolę Burchacką i Matynkę Sujkę.
Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując samodzielnie różne ciekawe zadania. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udziału w trochę odmiennej lekcji. Autorki lekcji za wkład pracy swoich koleżanek i kolegów uhonorowały ich pięknymi dyplomami.

Dzień Św. Patryka

Z okazji święta patrona Irlandii Świętego Patryka uczniowie klas I - III mieli możliwość zapoznania się z tą postacią poprzez wysłuchanie o nim informacji, obejrzenie prezentacji

i odpowiedzi na pytania quizu. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, większość z nich miała zielone kapelusze wykonane z pomocą najbliższych. 

W ten sposób upodobnili się do mieszkańców Irlandii, którzy tak świętują uroczystość swojego patrona. 

Jury dokonało wyboru najładniejszego kapelusza 
w każdym oddziale. 

TROCHĘ FIZYKI W ANGIELSKIEJ OTOCZCE CZYLI INTERDYSCYPLINARNA LEKCJA FIZYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa VIIIC uczestniczyła w nietypowej lekcji łączącej fizykę i język angielski. Uczniowie poszerzali zasób angielskiego słownictwa związanego z zagadnieniami z fizyki i uczyli się zapamiętywać wzory kojarząc je z angielskimi odpowiednikami wielkości fizycznych. Zbudowali także elektroskop czytając angielską instrukcję jego konstruowania i rozwiązywali zadania tekstowe, zapisane w języku angielskim a zakodowane kodem QR. W celu rozkodowania zadań pracujący w grupach uczniowie używali aplikacji skaner kodów QR zainstalowanych w smartfonach. Lekcję przygotowała pani K. Rękawiecka i E. Pęcza

 

Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię”

Dn. 26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 166 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię” dla uczniów klas I-III. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Jakub Siuta z klasy 2a, zdobył I miejsce (ex aequo) w kategorii klas II.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach. 

 

 

Stop cyberprzemocy!

Mobbing w sieci to zjawisko nowe, przybierające na sile szczególnie mocno
w ostatnich latach. Polega ono na psychicznym znęcaniu się nad innymi
z użyciem nowoczesnych mediów takich jak: telefon, komputer z dostępem
do internetu. Zjawisko to określa się mianem cyberprzemocy. Jest to przemoc
z użyciem technologii informatycznych i komunikacyjnych. Aby uczulić na
to zjawisko najmłodszych uczniów naszej szkoły, 15 marca dla uczniów oddziałów 1-3 zorganizowany został w tym celu happening. Podczas tego wydarzenia uczniowie wspólnie dzielili się wcześniej zdobytą wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci. Tego dnia, w czasie zajęć z wychowawcami dowiedzieli się szczegółowo, w jaki sposób przejawia się cyberprzemoc. Zostali poinstruowani jak postępować, i do kogo się zwrócić w przypadku zetknięcia się z tym zjawiskiem. Każdy oddział zaprezentował wykonany wspólnie plakat, który był podsumowaniem zdobytej na ten temat wiedzy.

 

PRACE PROJEKTOWE NASZYCH UCZENNIC NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

Uczennice klasy VIIIC Hania Pązik, Kornelia Łapińska i Alicja Burzyńska zaprezentowały swoje pomysły i pracę badawczą na XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy Ochrony Środowiska” organizowanym corocznie przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Seminarium miało miejsce 15 marca i prezentowało się na nim ponad 20 szkół z różnych województw, w tym tylko trzy szkoły podstawowe. Dziewczęta zaprezentowały prace w kategorii plakat – forma artystyczna i poster – praca badawcza. Hania i Kornelia badały poziom hałasu panujący w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Rozgrywki sportowe

W dniu 5 marca rozpoczęły się rozgrywki klas VIII, które mają na celu wyłonienie najlepszej klasy w rywalizacji sportowej. Pierwszym turniejem, który się odbył była siatkówka dziewcząt.
Pierwsze miejsce zajęła klasa VIII a zdobywając 4 pkt. drugie miejsce klasa VIII b i trzecie VIII c. Kolejnym etapem będzie turniej w koszykówkę dziewcząt oraz rywalizacja w siatkówkę chłopców.

 

 

Ach co to był za bal

Chociaż nie było na balu Wojskiego, ale była pani Dyrektor, która rozpoczęła tymi słowami [...] Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie; dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: DOBRA, PIĘKNA, PRAWDY. Pamiętajcie, że otrzymaliście dar najpiękniejszy - życie i od Was zależy, co z tym darem uczynicie. [...].

Na koniec pani Dyrektor dodała :"Poloneza czas zacząć"

 

Interdyscyplinarna lekcja w 5 d

W dniu 25 stycznia klas 5 d uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. Uczniowie utrwalali wiedzę z pisowni „ó” przy udziale nowych technologii. Do utrwalenia wiedzy zostały wykorzystane komputery, tablety, gry edukacyjne, quizy multimedialne, tablica interaktywna.  Dzieciom podobała się taka forma zdobywania wiedzy, ponieważ przy wychodzeniu pytały się kiedy taka następna lekcję się odbędzie.

 

Jasełka 2018

W porannych godzinach 21.12.2018 r. wystawione zostały Jasełka adresowane do uczniów

klas I - IV. W przedstawieniu brały udział dzieci klas III – IV  oraz szkolny zespół muzyczny.

Zebrani usłyszeli piękne wykonanie kolęd oraz ciekawe scenki zwiastujące Boże Narodzenie.

Gościem na przedstawieniu był proboszcz parafii MB Bolesnej.

WIECZÓR KOLĘD

20 grudnia wieczorną porą społeczność szkolna klas IV-VIII, rodzice i nauczyciele spotkali się na wspólnym kolędowaniu w sali gimnastycznej. Kolędy śpiewne w języku polskim, angielskim i rosyjskim wprowadziły wszystkich w bardzo świąteczny już nastrój. Spotkanie sprzyjało refleksji, a wspólnie spędzony czas przy melodii znanych kolęd oraz życzenia świąteczne, nastroiły wszystkich do świętowania wigilii klasowych, które odbyły się tuż po wieczorze kolęd.

 

Debata - uczeń w zreformowanej szkole

Ukazując zebranym te tylko powojenne zmiany w szkolnictwie a było ich przecież od XVIII wieku bardzo dużo, chcemy pokazać jedynie, że każdy zmieniający się rząd stara się stworzyć nowe, lepsze – według niego? Warunki edukacji dla młodych ludzi. Dlatego w 2017r. podjęto decyzję aby wrócić do poprzedniego systemu nauczania - ośmioklasowej szkoły podstawowej, 4 – letniego liceum i 5 – letniego technikum.

Naszym zadaniem dziś jest zastanowić się nad uczniem w zreformowanej szkole, jakie waszym zdaniem są plusy a jakie minusy obecnego systemu.

Zapraszamy zatem do dyskusji. Takimi słowami rozpoczęła się debata szkolna na temat zmian w szkołach podstawowych.

„NAJLEPSZY RACHMISTRZ”

26.11.2018 r odbył się II etap szkolnego konkursu matematycznego „NAJLEPSZY RACHMISTRZ”

Wyniki zostały ogłoszone na apelu Samorządu Uczniowskiego

Najlepsi uczniowie w poszczególnych oddziałach:

Filip Orzechowski IVA

Martyna Ogłodzińska IVB

Nicola Burchacka IVC

Filip Skrobisz IVD

Tytuł „NAJLEPRSZYEGO RACHMISTRZA”w klasach IV

zdobyła Michalina Kudlińska IVE

Wszystkim gratuluję sukcesów.

B. Adamska

 

Podkategorie

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa