Wydarzenia

„Poznajemy różne zawody”

W dniu 25 października 2019r. uczniowie klasy VI d Szkoły Podstawowej nr 3 wzięli udział w Międzyszkolnym Turnieju Zawodoznawczym „Poznajemy różne zawody”. Konkurs pod patronatem Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbył się w Szkole Podstawowej nr 46 w Łodzi. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w tej rywalizacji.

 

Sprzątamy Świat

 

20 września cała edukacja wczesnoszkolna wspólnie wzięły udział w lekcji poszanowania środowiska pod hasłem "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy" Podczas apelu porządkowego uczniowie zapoznali się z historią i celem akcji ekologicznej. Zaprezentowane zostały plakaty ekologiczne przygotowane przez uczniów, zachęcające do segregowania śmieci oraz ochrony środowiska. W dalszej części akcji dzieci wraz z wychowawcami, przeszły uliczkami osiedla skandując hasła: SEGREGUJ ŚMIECI, BĄDŹ EKO!

 

 

 

Spotkanie z funkcjonariuszem

2 października 2019 roku odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z funkcjonariuszami Policji. Tematem prelekcji było: „ Bezpieczeństwo w szkole i w drodze do szkoły ”. Uczniowie byli żywo zainteresowani omawianymi zagadnieniami i chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami dotyczącymi bezpieczeństwa. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie z przedstawicielami Policji, gdyż temat nie został wyczerpany, a zainteresowanie było ogromne.

 

 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
W tym dniu zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów.
Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na zadania otrzymywali tytuł
„Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia
wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji .
To matematyczne święto, weszło na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie.
Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą.
Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także
poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy
nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie
z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

 

Gratulujemy Mistrzom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy.


Biegi sztafetowe z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę 04.06.2019 r.

W dn. 04.06.2019 odbyły się w naszej szkole biegi sztafetowe (II edycja) z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W zawodach sportowych brały udział klas IV-VI. Organizatorami imprezy szkolnej byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z SU oraz nauczycielami informatyki i plastyki.

Każda klasa mogła wystawić dowolną liczbę sztafet. Zespół składał się z 4 osób (2 chłopców + 2 dziewczyny). Uczniowie sami dobrali się w sztafety. Rywalizacja między klasami (na tym samym poziomie).

Lista zwycięzców:

Klasy IV

1. kl. A

2. kl. B

3. kl. C

Klasy V

1. kl. E

2. kl. A

3. kl. D

Klasy VI

1. kl. B

2. kl. A

Klasy VII

1. kl. B

2. kl. A

3. kl. C

Klasy VIII

1. kl. C

2. kl. B

3. kl. A

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zawodach. Do zobaczenia za rok!

Finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

W dn. 28.05.2019 r. odbył się w naszej szkole finał Pucharu Dyrektora kl. IV-V.

Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

-bieg wahadłowy

-bieg z przejściem przez obręcz gimnastyczną

-bieg z przekazaniem piłki lekarskiej

-bieg z przeskokiem przez płotek

-bieg slalomem

-kozłowanie piłki slalomem

-prowadzenie piłeczki kijem do unihokeja

-rzut do celu woreczkami

-„raczki”

 

Puchar Dyrektora SP 3 zdobyła kl. VA. Gratulujemy!

 

Drzwi otwarte 2019

7 maja odbyły się Drzwi Otwarte adresowane do przyszłorocznych pierwszaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli oraz ich rodziców. Na najmłodszych czekało wiele atrakcji. Przedstawienie z udziałem uczennic z klas czwartych, pokaz szkolnego klubu tańca współczesnego oraz gra terenowa, która polegała na wykonywaniu różnorodnych zadań, zwieńczeniem, których było zdobycie certyfikatu. Wszystkie dzieci wzorowo wykonały stawiane przed nimi zadania i fantastycznie się bawiły.

 

Święto Patrona 2019

Święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”

30 kwietnia 2019 r. nasza społeczność szkolna, jak co roku upamiętniła święto Patrona – majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”. Uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawkę poświęconą Patronowi. Dzięki niej mogli przypomnieć sobie życiorys Henryka Dobrzańskiego, to jak został żołnierzem, to jakim był człowiekiem prywatnie, czym się interesował. Mogli również przypomnieć sobie fragmenty twórczości związanej z postacią Patrona np. marsz Hubalczyków czy popularne wiersze o Dobrzańskim.

Konkurs Mitologiczny 2019

„O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…”

"Odys" Leopold Staff

W tym roku w konkursie mitologicznym „Bliżej antyku” uczniowie klas V ponownie stanęli do rywalizacji o laur zwycięstwa. Pięć zespołów zaprezentowało swe umiejętności w prezentacji greckich postaci, a także wykazało się wiedzą o starożytnym świecie. W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z zadaniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania.

Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszy się on wśród naszych uczniów starożytność. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5d.

"100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego"

Nasza szkoła została wyróżniona zaproszeniem Samorządu Województwa Łódzkiego do udziału w projekcie "100 drzew dla 100 szkół na 100 lecie Województwa Łódzkiego". W dniu 02.04.2019 r. uroczyście na terenie szkoły posadziliśmy Jarząb Zwyczajny. Społeczność SP 3 dziękuje za zaproszenie do wspólnego świętowania 100-lecie Województwa Łódzkiego.

 

„100-lekcja matematyki”

W marcu w oddziale IVC odbyła się setna , jubileuszowa lekcja matematyki przygotowana przez dwie uczennice: Nicolę Burchacką i Matynkę Sujkę.
Uczniowie pracowali w grupach rozwiązując samodzielnie różne ciekawe zadania. Wszyscy uczniowie byli zadowoleni z udziału w trochę odmiennej lekcji. Autorki lekcji za wkład pracy swoich koleżanek i kolegów uhonorowały ich pięknymi dyplomami.

Dzień Św. Patryka

Z okazji święta patrona Irlandii Świętego Patryka uczniowie klas I - III mieli możliwość zapoznania się z tą postacią poprzez wysłuchanie o nim informacji, obejrzenie prezentacji

i odpowiedzi na pytania quizu. W tym dniu uczniowie przyszli do szkoły ubrani na zielono, większość z nich miała zielone kapelusze wykonane z pomocą najbliższych. 

W ten sposób upodobnili się do mieszkańców Irlandii, którzy tak świętują uroczystość swojego patrona. 

Jury dokonało wyboru najładniejszego kapelusza 
w każdym oddziale. 

TROCHĘ FIZYKI W ANGIELSKIEJ OTOCZCE CZYLI INTERDYSCYPLINARNA LEKCJA FIZYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Klasa VIIIC uczestniczyła w nietypowej lekcji łączącej fizykę i język angielski. Uczniowie poszerzali zasób angielskiego słownictwa związanego z zagadnieniami z fizyki i uczyli się zapamiętywać wzory kojarząc je z angielskimi odpowiednikami wielkości fizycznych. Zbudowali także elektroskop czytając angielską instrukcję jego konstruowania i rozwiązywali zadania tekstowe, zapisane w języku angielskim a zakodowane kodem QR. W celu rozkodowania zadań pracujący w grupach uczniowie używali aplikacji skaner kodów QR zainstalowanych w smartfonach. Lekcję przygotowała pani K. Rękawiecka i E. Pęcza

 

Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię”

Dn. 26.03.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 166 odbył się II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Moda na ortografię” dla uczniów klas I-III. Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły, Jakub Siuta z klasy 2a, zdobył I miejsce (ex aequo) w kategorii klas II.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w innych konkursach. 

 

 

Stop cyberprzemocy!

Mobbing w sieci to zjawisko nowe, przybierające na sile szczególnie mocno
w ostatnich latach. Polega ono na psychicznym znęcaniu się nad innymi
z użyciem nowoczesnych mediów takich jak: telefon, komputer z dostępem
do internetu. Zjawisko to określa się mianem cyberprzemocy. Jest to przemoc
z użyciem technologii informatycznych i komunikacyjnych. Aby uczulić na
to zjawisko najmłodszych uczniów naszej szkoły, 15 marca dla uczniów oddziałów 1-3 zorganizowany został w tym celu happening. Podczas tego wydarzenia uczniowie wspólnie dzielili się wcześniej zdobytą wiedzą na temat bezpieczeństwa w sieci. Tego dnia, w czasie zajęć z wychowawcami dowiedzieli się szczegółowo, w jaki sposób przejawia się cyberprzemoc. Zostali poinstruowani jak postępować, i do kogo się zwrócić w przypadku zetknięcia się z tym zjawiskiem. Każdy oddział zaprezentował wykonany wspólnie plakat, który był podsumowaniem zdobytej na ten temat wiedzy.

 

PRACE PROJEKTOWE NASZYCH UCZENNIC NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

Uczennice klasy VIIIC Hania Pązik, Kornelia Łapińska i Alicja Burzyńska zaprezentowały swoje pomysły i pracę badawczą na XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy Ochrony Środowiska” organizowanym corocznie przez Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Seminarium miało miejsce 15 marca i prezentowało się na nim ponad 20 szkół z różnych województw, w tym tylko trzy szkoły podstawowe. Dziewczęta zaprezentowały prace w kategorii plakat – forma artystyczna i poster – praca badawcza. Hania i Kornelia badały poziom hałasu panujący w naszej szkole. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzenia.

Rozgrywki sportowe

W dniu 5 marca rozpoczęły się rozgrywki klas VIII, które mają na celu wyłonienie najlepszej klasy w rywalizacji sportowej. Pierwszym turniejem, który się odbył była siatkówka dziewcząt.
Pierwsze miejsce zajęła klasa VIII a zdobywając 4 pkt. drugie miejsce klasa VIII b i trzecie VIII c. Kolejnym etapem będzie turniej w koszykówkę dziewcząt oraz rywalizacja w siatkówkę chłopców.

 

 

Ach co to był za bal

Chociaż nie było na balu Wojskiego, ale była pani Dyrektor, która rozpoczęła tymi słowami [...] Uczcie się, ale nie zapominajcie o zabawie; dążcie do sukcesu, lecz wytrwale szukajcie uczucia i uczuciem obdarzajcie. Nie zagubcie w tym pędzącym świecie najważniejszych wartości: DOBRA, PIĘKNA, PRAWDY. Pamiętajcie, że otrzymaliście dar najpiękniejszy - życie i od Was zależy, co z tym darem uczynicie. [...].

Na koniec pani Dyrektor dodała :"Poloneza czas zacząć"

 

Interdyscyplinarna lekcja w 5 d

W dniu 25 stycznia klas 5 d uczestniczyła w nietypowej lekcji języka polskiego. Uczniowie utrwalali wiedzę z pisowni „ó” przy udziale nowych technologii. Do utrwalenia wiedzy zostały wykorzystane komputery, tablety, gry edukacyjne, quizy multimedialne, tablica interaktywna.  Dzieciom podobała się taka forma zdobywania wiedzy, ponieważ przy wychodzeniu pytały się kiedy taka następna lekcję się odbędzie.

 

Jasełka 2018

W porannych godzinach 21.12.2018 r. wystawione zostały Jasełka adresowane do uczniów

klas I - IV. W przedstawieniu brały udział dzieci klas III – IV  oraz szkolny zespół muzyczny.

Zebrani usłyszeli piękne wykonanie kolęd oraz ciekawe scenki zwiastujące Boże Narodzenie.

Gościem na przedstawieniu był proboszcz parafii MB Bolesnej.

WIECZÓR KOLĘD

20 grudnia wieczorną porą społeczność szkolna klas IV-VIII, rodzice i nauczyciele spotkali się na wspólnym kolędowaniu w sali gimnastycznej. Kolędy śpiewne w języku polskim, angielskim i rosyjskim wprowadziły wszystkich w bardzo świąteczny już nastrój. Spotkanie sprzyjało refleksji, a wspólnie spędzony czas przy melodii znanych kolęd oraz życzenia świąteczne, nastroiły wszystkich do świętowania wigilii klasowych, które odbyły się tuż po wieczorze kolęd.

 

Debata - uczeń w zreformowanej szkole

Ukazując zebranym te tylko powojenne zmiany w szkolnictwie a było ich przecież od XVIII wieku bardzo dużo, chcemy pokazać jedynie, że każdy zmieniający się rząd stara się stworzyć nowe, lepsze – według niego? Warunki edukacji dla młodych ludzi. Dlatego w 2017r. podjęto decyzję aby wrócić do poprzedniego systemu nauczania - ośmioklasowej szkoły podstawowej, 4 – letniego liceum i 5 – letniego technikum.

Naszym zadaniem dziś jest zastanowić się nad uczniem w zreformowanej szkole, jakie waszym zdaniem są plusy a jakie minusy obecnego systemu.

Zapraszamy zatem do dyskusji. Takimi słowami rozpoczęła się debata szkolna na temat zmian w szkołach podstawowych.

„NAJLEPSZY RACHMISTRZ”

26.11.2018 r odbył się II etap szkolnego konkursu matematycznego „NAJLEPSZY RACHMISTRZ”

Wyniki zostały ogłoszone na apelu Samorządu Uczniowskiego

Najlepsi uczniowie w poszczególnych oddziałach:

Filip Orzechowski IVA

Martyna Ogłodzińska IVB

Nicola Burchacka IVC

Filip Skrobisz IVD

Tytuł „NAJLEPRSZYEGO RACHMISTRZA”w klasach IV

zdobyła Michalina Kudlińska IVE

Wszystkim gratuluję sukcesów.

B. Adamska

 

DZIEŃ CZERWONEJ WSTĄŻECZKI

1 grudnia to Światowy Dzień Walki z AIDS. W naszej szkole dzień ten był obchodzony pod hasłem „Dzień Czerwonej Wstążeczki”, bo to właśnie ona jest symbolem łączności
z chorymi na AIDS. Była to świetna okazja do tego abyśmy uświadomili sobie, iż problem HIV/AIDS może dotyczyć każdego z nas. Aby tego uniknąć musimy być świadomi zagrożeń jakie niosą różnego rodzaju ryzykowne zachowania. Aby tę świadomość podnieść w klasach  VII i VIII zostały przeprowadzone zajęcia warsztatowe, poszerzające i uzupełniające wiedzę dotyczącą tego problemu. Dodatkowo poruszona przez młodzież została tez kwestia empatii i tolerancji wobec nosicieli wirusa HIV i chorych na AIDS. Na znak łączności z chorymi na AIDS uczniowie przypięli swoją czerwoną wstążeczkę.

Dawno i nie tak dawno temu – wielonarodowa Łódź i jej mieszkańcy. Zajęcia klasy 5e w Bibliotece imienia Piłsudskiego w ramach innowacji regionalnej.

26 listopada 2018 r. klasa 5 e była na zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia Piłsudskiego w ramach innowacji regionalnej prowadzonej w klasie. Tematem zajęć była wielokulturowa Łódź. Uczniowie najpierw wysłuchali prezentacji o 4 kulturach żyjących w Łodzi począwszy od XIX wieku a następnie mogli poszperać w zakamarkach biblioteki wykonując przygotowane przez prowadzące zajęcia, zadania dotyczące tematyki wielokulturowaości. Tak więc mając na uwadze cały czas poznane postacie czy zabytki uczniowie nauczyli się korzystać z księgozbioru biblioteki, zobaczyli jak wygląda wypożyczanie książek, byli w czytelni, czytali dawne mapy porównując je ze współczesnymi, byli również w magazynie gdzie książki są przechowywane. Wszędzie czekały na nich do wykonania zadania, których wykonanie nie tylko sprawiało im dużo frajdy ale też przemycało sporo wiadomości o naszym mieście.

 

„DZIEL SIĘ UŚMIECHEM”

Polski Czerwony Krzyż od wielu lat jest zaangażowany w działalność prozdrowotną wśród dzieci
i młodzieży. Jedną z inicjatyw podejmujących walkę z próchnicą jest program edukacyjny Dziel się Uśmiechem, w ramach którego już od ponad 5 lat na terenie całej Polski odbywają się zajęcia edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych. W programie tym uczestniczy także nasza szkoła, dokładnie klasy 1ab, 2ab. Podczas lekcji poruszane są tematy profilaktyki i higieny jamy ustnej, zbilansowanej, zdrowej diety oraz aktywnego stylu życia. Mali uczniowie wychodzą z zajęć z dawką praktycznej wiedzy, a także bezpłatnymi materiałami edukacyjnymi, przygotowanymi specjalnie
z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. Do uczniów trafiły również pakiety, w który znajdą się przybory niezbędne do higieny jamy ustnej: szczoteczka, pasta do zębów oraz bezcukrowa guma do żucia.

Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania

Pierwsze śniadanie jest dlatego tak ważne, bo po przespanej nocy poziom glukozy we krwi jest niski, a jeśli dziecko nie zje porannego posiłku, może się on dodatkowo obniżyć. Upośledza to funkcje komórek całego organizmu, ale szczególnie komórek nerwowych mózgu i wpływa niekorzystnie na procesy poznawcze. Mając na uwadze te ważne informacje, nauczyciele naszej szkoły od wielu lat wdrażają uczniów do spożywania w szkole
II śniadania. Nie tylko propagują jedzenie II śniadania, ale duży nacisk kładą na jego zdrowy skład. I tak, 8 listopada uczniowie obchodzili ten dzień razem z nauczycielami, spożywając swoje kanapki i dzieląc się wrażeniami na temat tego święta.

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W SP 3 :)

25 października 2018 dostarczył nam dużo niezapomnianych wrażeń.

Tego dnia uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali wyjątkowe wystawy przedstawiające kraje, których języków uczymy się najchętniej.

Wśród nich były:

WIELKA BRYTANIA, WŁOCHY, HISZPANIA, ROSJA, GRECJA oraz FRANCJA.

 

Zwiedzający wystawę mogli poznać wiele interesujących faktów na temat kultury, obyczajów, geografii oraz historii i tradycji. Nie zabrakło też ciekawych postaci, a także kulinarnych przysmaków.

Wystawa cieszyła się wielkim powodzeniem zarówno najmłodszych uczniów, jak i starszych :)

 

Piknik klasowy oddziału IVC

Uczniowie z oddziału IVC w poniedziałek 22.10.2018 r. wspólnie z wychowawcą urządzili sobie imprezę integracyjną. Była to doskonała okazja do spędzenia razem czasu na boisku szkolnym i placu zabaw, sprawdzenia swoich umiejętności sportowych i organizacyjnych. Uczniowie rozegrali mecz piłki nożnej, a następnie przeprowadzono różne konkurencje sportowe. Czas ten minął w miłej atmosferze. Miłym akcentem były pyszne ciasta przygotowane przez mamę Martynki Sujki, której serdecznie dziękujemy.

 

Ślubowanie klas pierwszych 2018

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Dzieci po raz pierwszy aktywnie uczestniczyły w szkolnej uroczystości. Trochę stresowały się tym faktem, jednak poradziły sobie wspaniale. Ich występy obserwowali licznie zgromadzeni goście: rodzice, dziadkowie i nauczyciele. W części artystycznej pierwszaki recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Potem nastąpił ważny moment złożenia ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowania ich na uczniów przez panią dyrektor. Dla upamiętnienia tego wydarzenia wszyscy uczniowie otrzymali legitymacje szkolne i dyplomy.

 

Dzień Tabliczki Mnożenia

Z okazji VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole odbyły się dwa konkursy dla uczniów II etapu:

> „Mistrz działań pisemnych” w klasach piątych

> „Z tabliczką mnożenia za pan brat” dla uczniów klas czwartych

Celem konkursów jest propagowanie zabawowej formy nauczania, uczenia się matematyki oraz zachęcanie do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Wyniki:

Najlepsi uczniowie z klas czwartych:

Krzysztof Peda (IVA)

Martyna Ogłodzińska (IVB)

Wojciech Cisz (IVC)

Leon Sikorski (IVD)

Michalina Kudlińska (IVE)

Mistrzem Tabliczki Mnożenia został - Krzysztof Peda (IVA)

Najlepsi uczniowie z klas piątych:

Eliza Makowska (VA)

Szymon Wejkszo (VB)

Dominika Jabłońska (VC)

Jakub Świątecki (VD)

Bartosz Kokoszka (VE)

Mistrzem Tabliczki Mnożenia został - Szymon Wejkszo (VB)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w akcji.

 

Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątek, 28 września w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. 
Od rana obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia,
a potem Dzień Chłopaka. Dzień Tabliczki Mnożenia
w szczególności objął klasy trzecie ze względu na największy zasięg
opanowania tabliczki mnożenia. Na pierwszej godzinie lekcyjnej w klasach trzecich
odbył się konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia. Zwycięzcami w oddziale 3a zostali
Pola Karbownik i Szymon Orłowski, w oddziale 3b Olgierd Sztuka.
Tego dnia podczas przerw uczniowie mieli również okazję sprawdzić
swoje umiejętności w tym zakresie na specjalnie do tego celu przygotowanych planszach.


Sprzątanie świata 2018

Kampania "Sprzątanie Świata - Polska 2018"-wspólna lekcja poszanowania środowiska pod hasłem "Akcja - Segregacja!"

W naszej szkole, 21 września uczniowie klas I-III aktywnie przystąpili do akcji „Sprzątanie Świata”.

Na boisku szkolnym uczniowie zapoznali się z historią i celem akcji ekologicznej. Zaprezentowane zostały plakaty ekologiczne przygotowane przez uczniów, zachęcające do segregowania śmieci oraz ochrony środowiska. W dalszej części akcji dzieci wraz z wychowawcami i nauczycielami świetlicy, przeszły uliczkami osiedla skandując hasła: SEGREGUJ ŚMIECI, BĄDŹ ZAWSZE EKO!

W salach lekcyjnych można oglądać tematyczne prace uczniów.

 

Podkategorie

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa