Konkurs Mitologiczny 2018

Konkurs Mitologiczny 2018

„O to chodzi jedynie, By naprzód wciąż iść śmiało…” "Odys" Leopold Staff

W tym roku w konkursie mitologicznym „Bliżej antyku” ponownie stanęli do rywalizacji o laur zwycięstwa uczniowie klas V. Trzy zespoły zaprezentowały swe umiejętności plastyczne, teatralne i wykazały się wiedzą o starożytności. Wszystkich zachwyciły scenki wybranych mitów greckich – „Orfeusz i Eurydyka”, „Jabłko niezgody” oraz „Demeter i Kora”. Jury oceniło efektowne stroje bogów i boginek. W części teoretycznej uczestnicy zmagali się z zadaniami, które znacznie wykraczały poza program nauczania.

Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszy się wśród naszych uczniów starożytność. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5b.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180319_mit{/gallery}