Cyfrowy Niezbędnik Kodowania klasy I

Cyfrowy Niezbędnik Kodowania klasy I

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w projekcie "Cyfrowy Niezbędnik Kodowania". Celem projektu było testowanie przez uczniów i nauczycieli pakietu edukacyjnego do kształtowania umiejętności kodowania.

Niezbędnik kodowania to środek dydaktyczny pomagający organizować zajęcia dydaktyczne z informatyki z godnie z nową podstawą programową. Jego najistotniejszym elementem była nauka systemu binarnego.

Celem działań jest rozwijanie kreatywności, innowacyjności i przedsiębiorczości. Ważnym elementem jest rozwijanie umiejętności krytycznego i logicznego myślenia, argumentowania i wnioskowania. Cyfrowy Niezbędnik Kodowania pomaga uatrakcyjnić lekcje umożliwia rozwijanie i doskonalenie nabywanych umiejętności, uczy kreatywności logicznego myślenia, pozwala efektywnie rozwiązywać zadania, rozwija umiejętność pracy w zespole, integruje zespół.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180403_cnk{/gallery}