Święto Ziemi w pierwszych klasach

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Święto Ziemi w pierwszych klasach

Planeta Ziemia Święto Ziemi jest obchodzone na całym świecie w dniu 22 kwietnia. Jego celem jest popularyzowanie postaw ekologicznych i uświadomienie konieczności dbanie o planetę, która jest wspólnym dobrem wszystkich ludzi.

 Do obchodów Święta Ziemi w naszej szkole uczniowie klasy I a i I b przygotowywali się już od dłuższego czasu m in. poprzez wykonanie plakatów oraz wymyślenie haseł dotyczących ochrony naszej planety. W piątek 20 kwietnia pierwszaki spotkały się na wspólnych zajęciach, w czasie których rozwiązywały quiz ekologiczny z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy, śpiewały piosenki i recytowały wiersze dotyczące ochrony środowiska. Na zakończenie odbył się happening, w czasie którego, uczniowie wykorzystując plakaty z hasłami ekologicznymi przeszli ulicami naszego osiedla, aby przypomnieć jak ważne jest to, abyśmy wszyscy dbali o naszą planetę i nie tylko w tym jednym dniu, ale każdego dnia.

  Udział w obchodach Święta Ziemi był dla pierwszaków okazją nie tylko do poznawania i utrwalania wiedzy z zakresu ekologii, ale także do wspólnej zabawy i integracji.

{gallery cols=2}artykuly/2018/swieto_ziemi{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".