Hałas 2018

25 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem. Tego dnia uczniowie demonstrowali na uszach słuchawki,  jako symbol swojego zaangażowania w problematykę związaną z walką z hałasem. W szkole, w różnych jej miejscach dokonano pomiarów mających na celu zbadanie poziomu hałasu. Wyniki i wnioski z tych badań zostały przedstawione wszystkim podczas wspólnego apelu. W czasie tego spotkania uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zagrożeń płynących z długotrwałego przebywania w hałasie. Dowiedzieli się także, że poziom hałasu w naszej szkole nie sprzyja dobremu samopoczuciu i zdrowiu uczniów oraz jej pracowników. Na koniec  poproszeni zostali o wypełnienie drogą elektroniczną ankiety dotyczącej tego zjawiska w szkole oraz podania w niej swoich pomysłów na rozwiązanie tego problemu.