Dawno i nie tak dawno temu – wielonarodowa Łódź i jej mieszkańcy. Zajęcia klasy 5e w Bibliotece imienia Piłsudskiego w ramach innowacji regionalnej.

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Dawno i nie tak dawno temu – wielonarodowa Łódź i jej mieszkańcy. Zajęcia klasy 5e w Bibliotece imienia Piłsudskiego w ramach innowacji regionalnej.

26 listopada 2018 r. klasa 5 e była na zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej imienia Piłsudskiego w ramach innowacji regionalnej prowadzonej w klasie. Tematem zajęć była wielokulturowa Łódź. Uczniowie najpierw wysłuchali prezentacji o 4 kulturach żyjących w Łodzi począwszy od XIX wieku a następnie mogli poszperać w zakamarkach biblioteki wykonując przygotowane przez prowadzące zajęcia, zadania dotyczące tematyki wielokulturowaości. Tak więc mając na uwadze cały czas poznane postacie czy zabytki uczniowie nauczyli się korzystać z księgozbioru biblioteki, zobaczyli jak wygląda wypożyczanie książek, byli w czytelni, czytali dawne mapy porównując je ze współczesnymi, byli również w magazynie gdzie książki są przechowywane. Wszędzie czekały na nich do wykonania zadania, których wykonanie nie tylko sprawiało im dużo frajdy ale też przemycało sporo wiadomości o naszym mieście.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181126_e{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".