Święta z WOŚP w klasie 1b

Święta z WOŚP w klasie 1b

W środę, 18 grudnia wigilijne spotkanie klasy 1b uświetniła obecność p. Zbigniew Pietrzaka
z WOŚP. Jest on bliskim współpracownikiem p. Jurka Owsiaka . Obecność gościa  była nagrodą, którą otrzymał uczeń tej klasy Jakub Jankowski. Kuba postanowił swoją nagrodą podzielić się z klasą. Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się, że ich gość zajmuje się ratownictwem medycznym. Organizował ogólnopolską akcję bicia rekordu w długości resuscytacji.  Nawiązując do swoich działań w WOŚP p. Pietrzak postanowił uczulić dzieci na znaczenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.  Dzieci utrwaliły znajomość telefonów alarmowych, ale największą atrakcją była możliwość nauki resuscytacji  na fantomie. Uczniowie byli bardzo przejęci wizytą p. Pietrzaka, a uświetnieniem tego wydarzenia było zaśpiewanie kolędy połączonej z grą na instrumentach  oraz otrzymanie prezentów od Mikołaja.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_w{/gallery}