Tenis 10

Tenis 10

Od maja 2013 roku Szkoła Podstawowa nr 3 w Łodzi, jako jedna z nielicznych w województwie łódzkim, przystąpiła do programu Polskiego Związku Tenisowego ?Tenis 10?. Jest to program poświęcony dzieciom stawiającym pierwsze kroki w tenisie.  Nasi nauczyciele wychowania fizycznego (pani dyrektor Małgorzata Cylke, Sylwester Makara oraz Sylwia Wolniak), wzięli udział w szkoleniu zorganizowanym na kortach MKT Łódź przez przedstawicieli PZT, a także otrzymali certyfikaty ?Tenis na lekcji wychowania fizycznego?. Jako szkoła otrzymaliśmy również sprzęt do nauki tenisa ziemnego o wartości ok. 2000 zł.

Szkolny Klub Sportowy

Logo Ministerstwa Sportu i Turystyki

Nasza szkoła bierze też udział w projekcie finansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program ten nosi nazwę "Szkolny Klub Sportowy" i jest skierowany do uczniów bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną. Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych.
W naszej szkole w ramach tego programu gramy w tenisa ziemnego, ale także w różne gry i świetnie się bawimy.