Święta majowe

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Święta majowe

?Polska?jest w każdym wiernym sercu Polaka?


Motto z wiersza Antoniego Słonimskiego przyświecało uroczystości poświęconej świętom majowym. Uczniowie klas IV a, V a, V c i VI b pod kierunkiem p. Małgorzaty Wagner i p. Anny Ścibiorek oraz chór kierowany przez p. Małgorzatę Błażejewską zaprezentowali montaż słowno ? muzyczny nawiązujący w swej treści do motywów patriotycznych i ludowych, religijnych tradycji majowych. Uroczystość rozpoczęła się pochodem pierwszomajowym, przypominając zebranym tak ważne kiedyś Święto Pracy.


Dla uczczenia Święta Flagi Rzeczypospolitej delegacja uczniów wprowadziła i podniosła flagę przy dźwiękach hymnu narodowego.


Ostatnia część akademii przybliżyła uczniom historię uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, o której pisał w strofach ?Pana Tadeusza? Adam Mickiewicz. Niezwykle ekspresyjnie odczytał fragment poematu uczeń klasy V c ? Jarek Kozioł. Widowiskowym elementem uroczystości był niewątpliwie występ uczennicy klasy VI b ? Julianny Woźniak, która wraz z partnerem w pięknych, epokowych strojach zatańczyła poloneza.


{gallery animation=1918 slider=boxplus.carousel slider:positioning=center}artykuly/2013/majowe{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".