Rocznica przystapienia do UE

Rocznica przystapienia do UE

Z okazji 10 rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Podczas tej niego uczniowie dowiedzieli się, co nas Europejczyków łączy, a co dzieliło w przeszłości oraz jak powstała Unia Europejska i co to jest tożsamość narodowa. Uczniowie klasy 6 b przedstawili najważniejsze informacje dotyczące flagi oraz hymnu UE, natomiast członkowie Szkolnego Koła Europejczyka zaprezentowali wierszyki o niektórych państwach członkowskich.

Oplećmy Europę radośnie - przez morza i lądy w krąg.
Niech miłość i pokój wyrośnie z dziecięcych złączonych rąk.
Wszystkim słońce świeci jednakowo.
Radość każdemu, każdemu chleb.
Słońce Warszawy i słońce Berlina
Rzymu, Londynu by powstała ludzka rodzina.
By wszystkie dzieci pięknie rosły,
By każdy z nich był dorosły.
Dzieciom naukę, spokój i pokój
Niech każde dziecko się śmieje
Dzieciom radość ? dzieciom nadzieję.

{gallery animation=1918 slider=boxplus.carousel slider:positioning=center}artykuly/2013/ue{/gallery}