Klub Małego Odkrywcy

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Klub Małego Odkrywcy

We wrześniu w naszej szkole powstał Klub Młodego Odkrywcy "z mikroskopem przez świat", którego opiekunem jest Marta Wodnicka (nauczycielka przyrody). Klub Młodego Odkrywcy to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Pod opieką nauczyciela młodzi odkrywcy przeprowadzają eksperymenty - odkrywając w ten sposób tajemnice przyrody oraz biorą udział w wycieczkach, rajdach i grach terenowych.
Nasi Młodzi Odkrywcy byli już na dwóch wycieczkach: we wrześniu byliśmy w Parku Staromiejskim i poznawaliśmy drzewostan tego parku, uczyliśmy się posługiwać kompasem oraz orientować mapę! Wiemy już również skąd potoczna nazwa "park śledzia", a Wy wiecie?

W październiku wyruszyliśmy dalej poznawać nasze miasto, tym razem do Skansenu Architektury Drewnianej, gdzie w Domu Papiernika dowiedzieliśmy się czym jest celuloza, poznaliśmy historię papieru i sami wykonaliśmy papier czerpany!
A następnie zeszliśmy do kotłowni w Białej Fabryce- tam "doświadczyliśmy" jak powstaje materiał od momentu zasiania bawełny, dowiedzieliśmy się jak wyglądała praca takiej fabryki, jakie maszyny były potrzebne i jak działy. I oczywiście poznaliśmy postać jednego z łódzkich fabrykantów: Ludwika Geyera.

{gallery width=444 orientation=vertical navigation=right count=1 animation=1760}artykuly/2014/kmo{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".