Z wizytą w Urzędzie Miasta Łodzi

Z wizytą w Urzędzie Miasta Łodzi

Uczniowie klasy IE w dniu 20.01.2015r. byli na wycieczce w Urzędzie Miasta Łodzi. Zwiedzanie rozpoczęli od "przywitania się" z ważną postacią naszego miasta, autorem ulubionych wierszy dla dzieci Julianem Tuwimem na jego ławeczce. Następnie przeszli spacerem do UMŁ podziwiając secesyjne kamienice ulicy Piotrkowskiej. Dzieci zostały powitane na dziedzińcu Urzędu obok pomnika Tuwima. Uczniowie dowiedzieli się co to jest za ważne miejsce (UMŁ) dla mieszkańców Łodzi. Zwiedzając Urząd mieliśmy okazję zobaczyć Małą Salę Obrad oraz Wielką Salę Obrad Rady Miejskiej gdzie uczniowie mogli zająć miejsca, które w czasie obrad zajmują radni oraz Pani Prezydent i jej zastępcy. Uczniowie wysłuchali legendy o powstaniu naszego miasta. Ułożyli z puzzli flagę Łodzi. Mieli okazję wziąć do rąk Klucz do Miasta. Przywileju tego dostępują osoby szczególnie zasłużone dla Łodzi. Na zakończeni zwiedziliśmy gabinet Pani Prezydent.
To nie był jednak koniec atrakcji. Następnie poszliśmy zwiedzić hotel, który mieści się w odrestaurowanej secesyjnej kamienicy przy Piotrkowskiej 120. Po zwiedzeniu hotelu spotkaliśmy się z jego właścicielem, który opowiedział o swojej pasji jaką są biegi maratońskie. Uczniowie mogli zobaczyć medale z biegów maratońskich z różnych kontynentów.
Była to atrakcyjna, pełna wrażeń wycieczka.

{gallery animation=1918 slider=boxplus.carousel slider:positioning=center}artykuly/2014/uml{/gallery}