Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

W dniu 27.01.2015 r. uczniowie klasy IIa byli na wycieczce w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie obejrzeli wystawę ponad 1600 eksponatów, w tym szeregu gatunków zwierząt rzadko prezentowanych w krajowych muzeach. Podziwiali kolekcję ptaków krajowych, muszli mięczaków oraz morskich muszli tropikalnych.

W części Muzeum poświęconej bezkręgowcom uczniowie dowiedzieli się ciekawych rzeczy o krabach, owadach tropikalnych i krajowych oraz motylach. Kolejnym punktem wycieczki była sala poświęcona paleontologii, w której szczególnymi eksponatami są fragmenty szkieletu mamuta, nosorożca włochatego oraz niedźwiedzia jaskiniowego.

Zachwyt uczniów wzbudziła wystawa "Antarktyda" przedstawiająca eksponaty zebrane przez łódzkich przyrodników podczas wypraw na Antarktydę. Uczniom najbardziej podobały się pingwiny. Wycieczka dostarczyła wielu wiadomości i niezapomnianych wrażeń.

{gallery width=444 orientation=vertical navigation=right count=1 animation=1760}artykuly/2014/muzeum_przyrodnicze{/gallery}