Góry Świętokrzyskie

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Góry Świętokrzyskie

Uczniowie klas IV w maju wzięli udział w dwudniowej wycieczce. Celem wyjazdu były Góry Świętokrzyskie.


Pierwszego dnia wycieczki uczniowie mieli okazję odwiedzić Groty Nagórzyckie - labirynt podziemnych sal, korytarzy i wnęk w dawnej kopalni piasku kwarcowego oraz Zamek Krzyżtopór ? majestatyczne ruiny zamku, który powstał i obchodził czasy swojej świetności w XVII wieku. W godzinach popołudniowych, po dotarciu do Ośrodka Wczasowego ?Wierna?, zakwaterowaniu i odbudowaniu nadwątlonych zwiedzaniem sił kolacją, uczniowie spędzili czas na świeżym powietrzu korzystając z atrakcji proponowanych przez ośrodek. Były gry integracyjne i ruchowe, śpiewy przy akompaniamencie gitary, a nawet dyskoteka. We wszystkie atrakcje zaangażowali się także opiekunowie wycieczki: p. Sarlińska-Kotras, p. Nejman, p. Wagner i p. Wodnicka.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2014/gory_swietokrzyskie/1{/gallery}


Drugi dzień wycieczki był nie mniej emocjonujący. Po śniadaniu uczniowie udali się na wyjątkowe warsztaty archeologiczne w Centrum Kulturowo ? Archeologicznym w Nowej Słupi. Klasy IV miały okazję poznać życie osady z pierwszych wieków naszej ery. Uczniowie odwiedzili warsztat garncarski, zielarski, rzeźbiarski, a także chatę kowala. Pracownicy osady w pięknych strojach z epoki nie tylko prezentowali szeroką wiedzę, ale przede wszystkim umożliwiali naszym uczniom czynny udział w ich pracy. Dzieci lepiły naczynia z gliny, wykonywały cegły za pomocą specjalnych form, lepiły piec służący do wytopu rud żelaza, strzelały z łuku, a nawet rozpalały ogień. Wszystko pod okiem opiekunów oraz wykwalifikowanych i życzliwych pracowników Centrum.

{gallery cols=3 rows=1}artykuly/2014/gory_swietokrzyskie/2{/gallery}


Po zakończeniu warsztatów uczniowie dzielnie przystąpili do wspinaczki na Święty Krzyż (Łysą Górę). Góra o wysokości 594 m n.p.m. została zdobyta, a nagrodą była możliwość podziwiania mieszczącego się na jej szczycie klasztoru, a także unikalnych gołoborzy na zboczu góry. Po zasłużonym obiedzie uczniowie pełni nowych wrażeń wrócili do Łodzi.

 {gallery cols=2 rows=2}artykuly/2014/gory_swietokrzyskie/3{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".