Detektywi w SE-MA-FO-RZE

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Detektywi w SE-MA-FO-RZE

Nasze Koło detektywów rozpoczęło odkrywanie Łodzi od nietypowego muzeum, bowiem muzeum animacji czyli SE- MA- FO- RU. Ciężko było tam dotrzeć, po drodze mieliśmy okazje zobaczyć jak idzie budowa nowego dworca Fabrycznego. Natomiast na miejscu, pod okiem pani przewodnik szybko rozpoczęliśmy zwiedzanie. Dowiedzieliśmy się między innymi, że ?Piotruś i wilk? otrzymał Oskara (jego odlew trzymaliśmy oraz oglądaliśmy w trakcie zwiedzania), dowiedzieliśmy się jak powstają lalki do animacji, kto był pionierem filmów animowanych oraz jak wiele czasu zajmuje ich powstanie. Na każdym z nas zrobiło to dużo wrażenie, tym bardziej że podczas oglądania fragmentu bajki ?Mały pingwin Pik- Pok? podszedł do nas sam Tadeusz Wilkosz, czyli reżyser tego i wielu innych filmów animowanych i opowiedział nam jak tworzył go krok po kroku. Mieliśmy również okazje nakręcić swój film!


 {gallery width=150 cols=3 rows=1}artykuly/2014/detektywi/1{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".