Detektywi w pałacach

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Detektywi w pałacach

Na drugą wycieczkę wybraliśmy się na Pałace- nie byle jakie bowiem do Pałacu Poznańskiego, gdzie mieści się Muzeum Miasta Łodzi.  Każdy Pałac ma swojego króla- my dziś poznaliśmy historię króla bawełny- Izraela Poznańskiego. Czy wiecie, że Pałac ten jest nazywany również ?łódzkim Luwrem?- a to dlatego, że jest on stylizowany na pałac królewski, pełen on jest przepychu i zdobień. Zwiedzaliśmy między innymi salę lustrzaną, gabinet Izraela Poznańskiego, pokój bordowy- nazywany również muzycznym, pokój brązowy oraz jadalnie gościnną. A swoją wycieczkę zakończyliśmy w pałacowym ogrodzie.


 {gallery cols=2 rows=2}artykuly/2014/detektywi/2{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".