Detektywi w EC1

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Detektywi w EC1

17 czerwca odbyła się ostatnia wycieczka Koła Łódzkich Detektywów w ramach realizacji programu ?Nasza Łódź?. Tym razem udaliśmy się do EC 1, czyli najstarszej łódzkiej elektrociepłowni. Na miejscu jednak nie znaleźliśmy śladów węgla, lecz zaszastaliśmy nowoczesne i świeżo wyremontowane budynki. Po terenie poruszaliśmy się z przewodnikiem, który pokazał nam między innymi planetarium, studio dźwięku, punkt widokowy skąd oglądaliśmy postępy w pracach na dworcu Łódź- Fabryczna. Zaskoczył nas fakt, że profesjonalne  studio dźwięku musi być oddzielone 3 warstwami ścian od otoczenia i dzięki osobnym fundamentom jest to ?budynek w budynku?. Na terenie EC1 oglądaliśmy również zdjęcia przedstawiające elektrociepłownie na początku XIX w., to co nas zaciekawiło to ubiór pracowników! Wszyscy ubrani byli elegancko, często w białe koszule ?obojętnie czy właśnie przerzucali węgiel czy nadzorowali pracę innych, zawsze w najlepszych ubraniach jakie posiadali. Na pewno tutaj wrócimy by odwiedzić Centrum Nauki i Techniki i planetarium, które tutaj powstaną.


 {gallery cols=2 rows=2}artykuly/2014/detektywi/3{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".