Cztery smyki

Cztery smyki

Dnia 3.11.2015r. uczniowie klas czwartych wraz z wychowawcami byli na koncercie tematycznym ?Cztery smyki? w sali koncertowej Akademii Muzycznej przy ulicy Żubardzkiej. Uczniowie zapoznali się z budową skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu. Poznali rolę dyrygenta w orkiestrze, nauczyli się piosenki ?Listopad? , wykonując ją przy akompaniamencie kwartetu smyczkowego.Dzieci wysłuchały utworów na smyczki ?Łabędź?, ?Słoń? Camilla Saint Saensa. Koncert dla młodszych kolegów przygotowali i poprowadzili studenci Akademii Muzycznej w Łodzi. Było to miłe spotkanie ze sztuką.

{gallery cols=1 rows=2}artykuly/2015/20151109_cztery_smyki{/gallery}