Święto Niepodległości

Święto Niepodległości

Dnia 9.11.2015 r. na terenie szkoły obchodziliśmy rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas czwartych przygotowali krótki apel wzbogacony prezentacją multimedialną, która zawierała najważniejsze daty historyczne z czasów zaborów. Wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Państwowy. Uczniowie klas młodszych pod przewodnictwem chóru zaśpiewali  ?Nasze polskie ABC?, a uczniowie klas starszych ?Legiony?. Dzieci przypomniały sobie również piękny wiersz ?Kto Ty jesteś ? Polak mały?. Na zakończenie uroczystości wszyscy recytowali go z artystami. Do dekoracji wykorzystano rysunki uczniów klas czwartych. Słowa WOLNOŚĆ, NIEPODLEGŁOŚĆ w biało czerwonych barwach stanowiły piękne tło. Gdy mury szkoły odbijały echem dźwięki patriotycznych pieśni wszyscy byliśmy dumni, że jesteśmy Polakami.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2015/20151109_11_listopada{/gallery}