Wizyta przedszkolaków

Wizyta przedszkolaków

15 grudnia w naszej szkole gościliśmy grupę przedszkolaków z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 141 w Łodzi. Dzieci z przedszkola przybyły na zaproszenie uczniów klas 3a,b,c. Uczniowie wraz ze wychowawczyniami przygotowali dla nich zajęcia pod hasłem ?Spotkanie z sikorką?. Starsi koledzy przygotowując wiersze, piosenki, zagadki chcieli zwrócić uwagę przedszkolaków na problemy ptaków i konieczność dokarmiania ich zimą. Dzieci mogły obejrzeć ptaki zimujące w naszym kraju, karmniki i różnorodne pożywienie dla ptaków. Dowiedziały się również w jaki sposób je dokarmiać, by im nie szkodzić. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą i chętnie odpowiadały na pytania, odgadywały nazwy ptaków ukryte w zagadkach.

Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem poznanej piosenki i kolorowaniem wizerunku sikorki. Trzeba przyznać, że trzecioklasiści spisali się na medal.

{gallery width=444 orientation=vertical navigation=right count=1 animation=1760}artykuly/2015/20151215_wizyta_przedszkolakow{/gallery}