Turniej interdyscyplinarny

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Turniej interdyscyplinarny

Była minister edukacji narodowej ustanowiła rok szkolny 2015/2016 Rokiem Otwartej Szkoły. Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport i środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza. W związku z tym powstał pomysł na organizację Turnieju Interdyscyplinarnego, który byłby formą realizacji elementów polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016 ustanowionych przez była szefową MEN. W ten sposób Szkoła Podstawowa nr 3 i Szkoła Podstawowa nr 70 miały możliwość wzięcia wspólnego udziału w turnieju, który sprawdzał umiejętności sportowe, matematyczne oraz wiadomości z języka angielskiego. Turniej zorganizowany był przez Igę Chwaścińską (nauczyciela języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 3) oraz  Jacka Sobczyka (nauczyciela WF-u w Szkole Podstawowej nr 70) i odbył się 10 grudnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 70 w Łodzi (ul. Rewolucji 1905 r. nr 22). Wzięły w nim udział klasy IIIB (SP nr 3) oraz IIIB (SP  nr 70). Zadania sportowe polegały między innymi na biegu z pałeczką sztafetową na trasie slalomowej, wyścigu kangurów (na trasie skoki z piłeczką trzymaną obunóż kostkami) i wyścigu hokeistów (piłeczka prowadzona kijem do unihokeja). W zadaniach sportowo-matematycznych uczniowie musieli zmierzyć się w wyścigu matematyków (na półmetku obliczenie matematyczne), biegu z kostką do gry (obliczenia sumy ze wskazania dwóch kostek) i wyścigu szyfrantów (na półmetku dopasowanie szablonów-symboli). Trzecia część turnieju to zadania językowe, które sprawdzały wiadomości z języka angielskiego obejmujące zakres materiału z klas 1-3 (klasa 3 ? materiał przerobiony do listopada 2015 r.) i były to zadania zamknięte, otwarte, zadania na dopasowywanie i łączenie. Na zakończenie zostały wręczone nagrody ? dla zwycięskiej klasy puchar oraz dyplom dla obu klas. Zostało również zrobione pamiątkowe zdjęcie.

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".