Baśniowa kawiarenka

Baśniowa kawiarenka

We wtorek 9 lutego uczniowie klasy Id oraz klasy Ie wybrali się na wycieczkę do teatru Baśniowa Kawiarenka. Przygotowane dla pierwszoklasistów przedstawienie pod tytułem ?Sekret detektywa ? na tropie zaginionych książek? zawierało elementy literatury dziecięcej oraz muzyki klasycznej. Bardzo dynamiczna i ciekawa gra aktorska sprawiła, że uczniowie emocjonalnie reagowali na wydarzenia w przedstawieniu i chętnie zgłaszali się do jego współtworzenia. Przedstawienie zakończył pokaz różnych rodzajów lalek, które brały w nim udział. Dzieci miały okazję nie tylko je obejrzeć, ale także dowiedzieć się w jaki sposób są zbudowane. Kilka osób odegrało przed publicznością krótkie scenki inspirowane fragmentami bajek.
Wizytę w Kawiarence zakończył drobny, słodki poczęstunek. Chociaż przedstawienie już się skończyło, dyskusje na jego temat trwały jeszcze długo po opuszczeniu Baśniowej Kawiarenki?

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2015/20160209_basniowa_kawiarenka{/gallery}