Noc biologów

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Noc biologów

 

 

 

W styczniu uczniowie należący do szkolnego KMO wzięli udział w ogólnopolskiej imprezie naukowej organizowanej przez Uniwersytet Łódzki Wydział Biologii i Ochrony Środowiska ?Noc Biologów?. Zorganizowanych zostało bardzo dużo warsztatów, laboratoriów, wykładów i pokazów- mieliśmy w czym wybierać. Wzięliśmy udział w laboratorium Antocyjany soku z bzu czarnego czyli zrób sobie tęczę... - poznaliśmy wyjątkowe właściwości soku z bzu czarnego oraz dodatkowo dowiedzieliśmy się czym jest pH. Udało się nam otrzymać prawdziwą tęcze!
Naszą pracę w laboratorium kręciła telewizja! Można nas było obejrzeć w ŁWD. Sprawdzaliśmy jeszcze m.in: ile cukru znajduje się w naszym pożywieniu czy napojach, dodatkowo malowaliśmy na mleku, braliśmy udział w powstawaniu perfum o zapachu cytrusów.
Każdy z młodych odkrywców znalazł coś dla siebie. Już nie możemy się doczekać kolejnej nocy biologów!

{gallery cols=2}artykuly/2015/2016015_noc_biologow{/gallery}

 

 

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".