Powerbox

Powerbox

Nauczycielka przyrody z naszej szkoły - Marta Wodnicka wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Centrum Nauki Kopernik ?POWER BOX? w trakcie których poznawała tajniki doświadczeń związanych z energią. W dniu 8.03.2016 uczniowie z KMO mieli możliwość jako pierwsi popróbować ?z czym to się je?- dowiedzieliśmy się z czego się składa nasze pudło i wymyślaliśmy różne zastosowania dla tych rzeczy a następnie testowaliśmy!

Wypróbowaliśmy między innymi panel słoneczny: naładowaliśmy akumulator energią słoneczną przez 10 min. i sprawdziliśmy jak daleko pojedzie nasz samochodzik. Ujechał ok.1 m w ciągu 7 sekund. Następnie sprawdziliśmy ile potrzeba czasu na przejechanie długiego korytarza, zajęło nam to prawie 10 min w jedną stronę. Sprawdziliśmy ile prądu czerpie jedna z żarówek, jak działa wiatrak, czy dzisiejsze światło słoneczne wystarczy by zapaliła się dioda (udało się!). To był dopiero początek tego co można zrobić z POWER BOXEM.

{gallery cols=2}artykuly/2015/20160308_powerbox{/gallery}