Komisarz Alex w naszej szkole

Komisarz Alex w naszej szkole

W piątek, 1 kwietnia klasy 3a i 3b odwiedził owczarek niemiecki o imieniu  Karo.  Pies Karo grał główną rolę psa Alexa, policyjnego detektywa w serialu kryminalnym  pt. ?Komisarz Alex?. Filmowy Alex przybył ze swoją opiekunką, policjantką i jej kolegą na spotkanie z uczniami. Okazał się wyjątkowo sympatyczny, łagodny i wesoły. Cierpliwie znosił głaskanie i różne pieszczoty ze strony dzieci. Okazało się również , że jest wyszkolony do pracy w policji i posiada różne umiejętności np. wykrywania szkodliwych i niebezpiecznych substancji i przedmiotów, tropienia przestępców. Właścicielka psa pouczyła dzieci jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym lub agresywnym psem. Opowiadała jak wyglądała praca psa na planie filmowym. Odpowiadała na pytania dzieci. Widać było, że Karo i jego panią łączy silna więź emocjonalna i ?jedno za drugim wskoczyłoby w ogień?. Wizyta ta wzbudziła silne emocje u dzieci i pokazała, jak  mocna może być przyjaźń człowieka i psa.

{gallery cols=4 rows=4 width=90%}artykuly/2015/20160401_aleks{/gallery}