Konkurs mitologiczny

Konkurs mitologiczny

22 kwietnia 2016r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu mitologicznego ?Bliżej Olimpu?. Do rywalizacji o laur zwycięstwa jak co roku stanęli uczniowie klas piątych.

Drużyny klas 5a, 5b i 5c zaprezentowały swe umiejętności plastyczne, a przede wszystkim wykazały się ogromną wiedzą na temat wierzeń starożytnych Greków oraz wiedzą z zakresu historii Starożytnego Rzymu.

Jury w składzie: pani Dyrektor Małgorzata Cylke, pani Małgorzata Wagner oraz pani Marta Wodnicka, oceniało również przygotowane przez uczniów inscenizacje mitów oraz wspaniałe stroje młodych aktorów. Konkurs po raz kolejny pokazał, jak dużym zainteresowaniem cieszą się wśród uczniów niezwykłe historie bogów i herosów.
Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem drużyny z klasy 5a, II miejsce zajęła klasa 5b, a III - drużyna 5c.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy imponującej wiedzy!

{gallery cols=2 rows=3}artykuly/2015/20160422_mitologia{/gallery}