Cmentarz Żydowski

Cmentarz Żydowski

20 kwietnia uczniowie z koła historycznego odwiedzili jeden z największych w Europie: Cmentarz Żydowski przy ulicy Brackiej. Zdobyli wiele ciekawych informacji na temat zwyczajów związanych z pogrzebami w tradycji żydowskiej. Jednak najbardziej zaskoczeni byli wyglądem cmentarza, który odbiega nieco od wyglądu naszych cmentarzy. Niemniej uczniowie mieli dużą frajdę kiedy szukali grobów z charakterystyczną ornamentyką i próbowali zinterpretować kto może w danym kirkucie spoczywać. Chcąc się podzielić wrażeniami z wycieczki zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które być może zainspirują do odwiedzenia z rodzicami tego historycznego miejsca.

{gallery cols=3}artykuly/2015/20160420_cmentarz{/gallery}

{gallery cols=2}artykuly/2015/20160420_cmentarz/poziom{/gallery}