Warsztaty żywieniowe

Warsztaty żywieniowe

W czwartek 28 maja nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Dorota Nowak i Katarzyna Chroniak zorganizowały dla chętnych uczniów klas I-III warsztaty z zakresu zdrowego odżywiania. Wiedza teoretyczna została przedstawiona w formie krótkiej prezentacji multimedialnej. Uczniowie zapoznali się z piramidą żywienia oraz rolą aktywności fizycznej w utrzymaniu dobrego zdrowia i kondycji. Dzieciom spodobał się film edukacyjny o tym, co powinny jeść by ich nauka była szybsza i bardziej efektywna. W części warsztatowej uczniowie na obrysie człowieka umieszczali produkty spożywcze oraz atrybuty aktywności fizycznej, pomagające utrzymać ciało i umysł w  jak najlepszej formie. Wszystkim zajęcia bardzo się podobały ? mamy więc nadzieję, że zdobyta wiedza teoretyczna zostanie wykorzystana w praktyce do wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych.

{gallery cols=2}artykuly/2015/20160428_zywienie{/gallery}