Chroń Dziecięce Uśmiechy

Chroń Dziecięce Uśmiechy

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole realizowany był program edukacyjno-profilaktyczny ?Chroń Dziecięce Uśmiechy? pt. ?Ja i moje zęby?. W programie wzięli udział uczniowie z klas II i III. W ramach realizacji programu uczniowie zostali zapoznani z jego celami i otrzymali materiały dotyczące programu.
W czasie zajęć uczniowie uczyli się jak dbać o higienę jamy ustnej, oswajali się z wizytą
w gabinecie stomatologicznym oraz poznali produkty, które przyczyniają się do tego, że zęby są zdrowe i silne. Uczniowie rysowali swój uśmiechnięty portret, bakterie mieszkające w chorych zębach i inne. Dowiedzieli się także, że próchnica to choroba, którą należy leczyć. Poznali pojęcie profilaktyka fluorowa, utrwalili wiadomości dotyczące pracy dentysty i ortodonty oraz poznali korzyści płynące z regularnych wizyt u stomatologa i w miarę potrzeby u ortodonty. Do ćwiczeń zachęcały uczniów ciekawe i kolorowe materiały edukacyjne w postaci zeszytu oraz karty pracy.
Dzieci z chęcią uczestniczyły w programie.

{gallery cols=2}artykuly/2017/09042017_usmiechy{/gallery}