Noc Nauki

Noc Nauki

Logo 22 czerwca 2017 r., w ramach projektu "Odkrywamy Nowe Horyzonty",  w naszej szkole została zorganizowana interaktywna wystawa ?Experymentarium?. Każda klasa w wyznaczonym czasie mogła zobaczyć przygotowane stoiska  umożliwiające samodzielne poznawanie zagadnień z wielu dziedzin nauki, techniki oraz kultury.
Następnie w godz. 15:00-17:00 otwarte były stoiska uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym uczęszczali na zajęcia przyrodnicze w ramach projektu ?Odkrywamy Nowe Horyzonty?. Prezentowali oni samodzielnie przygotowane przez siebie doświadczenia. Dodatkowo były prowadzone stoiska przez studentów z łódzkich uczelni wyższych. Na każdym ze stoisk chętni uczniowie mogli rozwinąć swoje umiejętności wnioskowania, posługiwania się sprzętem naukowym. W odwiedzaniu stoisk mogli też uczestniczyć również rodzice. Dla najbystrzejszych naukowców została przyznana uczniowska Nagroda Nobla. Oceny stoisk dokonało jury w trzyosobowym składzie.
O godz. 17:50 odbyło się podsumowanie imprezy ?Noc Nauki?, które rozpoczęło się od krótkiego pokazu spektakularnych doświadczeń, ogłoszenia wyników quizu dla uczniów oraz konkursu na najbystrzejszego naukowca i wręczenie uczniowskiego Nobla. Następnie zostały wręczone podziękowania dla uczniów zaangażowanych w przeprowadzenie imprezy naukowej, studentów i wykładowców z uczelni wyższych.
O godz. 18:00 nastąpiło zakończenie ?Nocy Nauki? w naszej szkole.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2017/22062017_wystawa{/gallery}