Pociąg do czytania

Pociąg do czytania

18 października 2017 roku dziewięcioro naszych uczniów z klas V i VI wzięło udział w grze terenowej Pociąg do czytania, organizowanej przez Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Dysleksji we współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli oraz łódzkimi poradniami psychologiczno-pedagogicznymi w ramach obchodów XV Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 2017 pod hasłem: Czytanie – wyzwaniem i szansą dla ucznia z dysleksją. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie oraz rozwijanie u uczniów różnych rodzajów inteligencji. Oprócz tego dzieci miały możliwość przeżycia przygody i przy okazji świetnie się bawiły. Organizatorzy postarali się również o upominki dla uczestników oraz zapewnili im przekąski i napoje. Uczniowie powrócili do szkoły w doskonałych nastrojach i już czekają na kolejną edycję.

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20171018_pdc{/gallery}