Pogoda jest zawsze

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Pogoda jest zawsze

Pod koniec lutego, uczniowie klas czwartych zmierzyli się z niełatwym zadaniem. Polegało ono na stworzeniu prezentacji multimedialnej na jeden z wybranych tematów (związanych z pogodą, ponieważ taki dział właśnie skończyliśmy na naszych lekcjach przyrody), wykorzystując oczywiście technologie informacyjno-komunikacyjne. Zadanie było złożone, ponieważ uczniowie musieli samodzielnie znaleźć prawidłowe, ciekawe i nowe informacje na wybrany temat. Opracować go, wzbogacić zdjęciami, dźwiękami lub krótkimi filmikami i wszystko zawrzeć w prezentacji wykorzystując do tego wybrany program. Była to dla większości uczniów pierwsza praca szykowana z wykorzystaniem np. Power Pointa, a tego względu sporadycznie pojawiały się trudności- ale końcowy efekt był zniewalający! Stres też nam drobny towarzyszył, ponieważ każdy samodzielnie prezentował się na środku klasy, by następnie wysłuchać motywujących uwag i oceny koleżanek i kolegów. Wszyscy sobie doskonale z tym poradzili ;)
W każdej klasie powstało wiele ciekawych, mądrych, estetycznych prezentacji - jeśli i Wy chcecie wiedzieć:

  • Jak zachować się w trakcie burzy?
  • Jak powstaje piorun?
  • Kiedy miała miejsce największa burza w historii Polski?
  • Czym jest krupa śnieżna i efekt halo?
  • Czy piloci samolotów wykorzystują do czegoś chmury

zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

Niektórzy nawet stworzyli filmy i zabawili się w meteorologów! Uczniowie wykazali się ogromna inwencją twórczą!


 {gallery animation=1918 slider=boxplus.carousel slider:positioning=center}artykuly/2014/pogoda{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".