Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi

 

9 stycznia 2018 roku klasa IVC wraz z wychowawcą wybrała się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na lekcję biblioteczną. Tematem przewodnim zajęć była historia ulicy Piotrkowskiej. Uczniowie dowiedzieli się, jak powstała jedna z najbardziej znanych ulic Łodzi oraz poznali ciekawostki o swoim mieście. Z zaciekawieniem wysłuchali legendy o "Pannie Piotrkowskiej", której głowa to dzisiejszy Plac Wolności, ulice Pomorska i Legionów to warkocze, Zielona i Narutowicza, to jej ramiona, tułów przechodzący aż do Placu Reymonta, a nogi to ulice Rzgowska i Pabianicka. Dalsza część lekcji to gra biblioteczna. Przed uczniami pojawiały się ciekawe zadania - quizy związane z Łodzią, wykonanie plakatu "Panny Piotrkowskiej", odszukanie ulic związanych z legendą na aktualnym i dawnym z 1904 roku planie miasta, memory o Łodzi. Wykonując zadania uczniowie mieli możliwość zwiedzania różnych pomieszczeń i zakamarków biblioteki.  Wszystkim bardzo podobało się w bibliotece. Z pewnością to nie ostatnia wizyta w tym miejscu. 

 

{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180227_b2{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".