Antarktyda – lodowe piekło

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Antarktyda – lodowe piekło

7 stycznia 2019 r. klasa 2b wybrała się w podróż na Antarktydę, czyli miejsce znajdujące się o dwa dni drogi dalej od znaku z napisem „KONIEC ŚWIATA”. Podczas tego spotkania uczniowie oglądali zdjęcia,  filmy o tym najzimniejszym miejscu na  ziemi. Mało kto wie, że na tym kontynencie w ciągu zaledwie kilku minut temperatura powietrza może zmienić się o 30-40 stopni, a gorące lato oznacza -20 na termometrze. Wysłuchali o pingwinach, wielorybach, fokach, przy tej okazji  bibliotekarka nawiązała do książki Cz. Centkiewicza o sprytnych zwierzątkach. Pingwiny z ciekawości podchodzą do turystów niemal na wyciągnięcie ręki, zaś wieloryby popisują się swoimi umiejętnościami zaledwie kilka metrów od kajaków. Bez wątpienia są to niepowtarzalne przeżycia. Należy również wiedzieć, że aby zejść na ląd trzeba zapoznać się i podpisać specjalny regulamin, w którym m.in. jest mowa o obowiązku mycia obuwia przed zejściem ze statku, by nie przenieść zarazków na ten kontynent. Uwieńczeniem zajęć były własnoręcznie wykonane pingwiny.

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20190118_b{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".