„Przerwa na czytanie”

W dniach 8-15 maja przystąpiliśmy do akcji bicia rekordu w ilości osób czytających na przerwie organizowanego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem, 1206 osób wzięło w niej udział. Dzieci bardzo chętnie przynosiły  książki, które ostatnio przeczytały
 i te  ulubione. Okazało się, że wśród uczniów naszej szkoły jest spora grupa „moli książkowych”. Uczniowie oddziału 1b wykonali maski do książki „Miś Uszatek”. Natomiast uczniowie kl. 2a byli najbardziej zaangażowaną grupą, w ciągu tych kilku dni 470 osób oddało się lekturze. W salach lekcyjnych powstały „Kąciki ciekawej książki”. Ponadto co tydzień w bibliotece szkolnej organizowane są zajęcia pod wspólną nazwą „Czytelnicze środy”. Nieco inaczej wyglądała akcja w klasach 4-6, bowiem każda jednostka lekcyjna zaczynała się od czytania książki ( 5 minut). Czytelnicy najstarszych klas wybierali książki poruszające bardzo trudne i poważne tematy. Taka akcja dowodzi, iż czytanie jest nadal w modzie, a wspólne czytanie pogłębia bliską relację między dziećmi i młodzieżą.