Fikuśne lekturki spod chmurki

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Fikuśne lekturki spod chmurki

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, to pierwsza lektura omawiana w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą. Grupa świetlicowa składająca się z uczniów klas I z dużym zainteresowaniem oddawała się lekturze. Podczas każdego spotkania uczniowie oprócz poznania nowej przygody skarpetek, wykonywali prace plastyczne. Tak powstały ilustracje do wybranych fragmentów książki, plakaty, kolorowe skarpetki, a nawet  pralka, od której cała historia się zaczęła.

Przy wypełnianiu lekturników najmłodsi uczniowie  spotkali się z małymi trudnościami, ale z pomocą przyszli koledzy z 3 klasy. Odbyły się też zajęcia literacko-plastyczne z udziałem obu grup, podczas których  wszyscy wspólnie  wykonywali plakaty związane z lekturą.

Należy dodać, iż dzieci zainspirowane książką J. Bednarek bardzo chętnie tworzyły własne niewiarygodne przygody skarpetek.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_b{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".