Fikuśne lekturki spod chmurki

Fikuśne lekturki spod chmurki

„Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek, to pierwsza lektura omawiana w ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Czytam z klasą. Grupa świetlicowa składająca się z uczniów klas I z dużym zainteresowaniem oddawała się lekturze. Podczas każdego spotkania uczniowie oprócz poznania nowej przygody skarpetek, wykonywali prace plastyczne. Tak powstały ilustracje do wybranych fragmentów książki, plakaty, kolorowe skarpetki, a nawet  pralka, od której cała historia się zaczęła.

Przy wypełnianiu lekturników najmłodsi uczniowie  spotkali się z małymi trudnościami, ale z pomocą przyszli koledzy z 3 klasy. Odbyły się też zajęcia literacko-plastyczne z udziałem obu grup, podczas których  wszyscy wspólnie  wykonywali plakaty związane z lekturą.

Należy dodać, iż dzieci zainspirowane książką J. Bednarek bardzo chętnie tworzyły własne niewiarygodne przygody skarpetek.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200107_b{/gallery}