Eska

13 kwietnia klasa 5A była gościem w siedzibie Radia ESKA. Uczniowie mieli możliwość podpatrzenia emisji serwisu informacyjnego na żywo. Oczywiście każdy chciał spróbować swoich sił przed mikrofonem, niektórym wychodziło to całkiem nieźle. Okazało się nawet, że jeden z uczniów ma radiowy głos. Uczniowie zadawali pytania dotyczące poruszanej tematyki, pracy reportera, a także emitowanej muzyki. Uczniowie bardzo chętnie udzielili krótkiego wywiadu na temat zajęć pozalekcyjnych w naszej szkole. Na zakończenie wizyty w radiu wszyscy uczniowie dostali znaczki z wizerunkiem Jankesa, najbarwniejszej postaci.
Następnie  spacerkiem przeszliśmy po najsłynniejszej ulicy  naszego miasta. Uczniowie podziwiali pięknie odnowione kamienice, nawiązywali do historii Łodzi.