8 A NA DNIACH DORADZTWA ZAWODOWEGO W ZSETH

16 października 2018 r. klasa 8 a uczestniczyła w Dniach Doradztwa Zawodowego zorganizowanych w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich w Łodzi przy ulicy Drewnowskiej. Impreza była w ramach kampanii „Ucz się w Łodzi” i miała na celu zachęcenie młodzieży stojącej przed wyborem szkoły ponadpodstawowej do podejmowania nauki w szkołach zawodowych naszego regionu. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach i konsultacjach prowadzonych przez doradców zawodowych z Ośrodka Doradztwa Zawodowego w ŁCDNiKP oraz Powiatowego Urzędu Pracy. Mogli zasięgnąć bezpośredniej opinii od przedstawicieli szkół zawodowych, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Uczestniczyli też w zajęciach warsztatowych z zakresu umiejętności zawodowych w zawodach technik hotelarstwa oraz technik eksploatacji portów i terminali. A dokładniej były to warsztaty z zakresu np. procedury obsługi gości hotelowych. Tutaj uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie serwisów kelnerskich, w prezentacji wyposażenia jednostki mieszkalnej hotelu, w pokazie składania serwetek i ręczników oraz w pokazie barmańskim i balistycznym. Kolejne warsztaty były na temat instruktażu bezpieczeństwa na pokładzie samolotu. Spotkanie było bardzo przemyślane i dynamicznie zorganizowane. Uczniowie nie mieli możliwości nudzenia się i na pewno wyszli ze spotkania z głową pełną różnorakich myśli dotyczących swoich przyszłych wyborów w zakresie dalszej edukacji.