8 A zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

8 A zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

W klasie 8 a odbyły się zajęcia prowadzone przez rodzica pana Tomasza Stańczaka. Zajęcia zostały zorganizowane przez wychowawcę w ramach doradztwa zawodowego. Pan Tomasz, z zawodu fotograf prasowy, przybliżył ósmoklasistom aspekty tegoż zawodu, który dla niego jest również pasją. W niezwykle atrakcyjny sposób nakreślił uczniom nie tylko jak wyglądała jego droga życiowa, jak to się stało, że został fotografem prasowym ale też jak ta praca wygląda dziś od podszewki, z czym się wiąże. Opowiadał jakie predyspozycje są potrzebne by taki zawód wykonywać, jakie historie mogą się przydarzyć, ile ciekawych sytuacji i miejsc można zobaczyć i ilu fascynujących ludzi poznać.

Wniosek jaki nasunął się na koniec spotkania był taki, że trzeba iść za głosem serca i nie bać się realizować swoich pasji. Trzeba być otwartym na świat i ludzi, lubić to co się robi a wtedy praca jest przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem.

Dla uczniów klasy ósmej, stojących przed wyborem swojej drogi życiowej było to 45 minut z człowiekiem, który miał odwagę zamienić swoją pasję na wykonywany zawód.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181019_dz{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".