Udział klasy 8 a w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - Teatr Wielki od kulis.

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Udział klasy 8 a w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości - Teatr Wielki od kulis.

13 listopada 2018 r. klasa 8 a uczestniczyła w zajęciach zorganizowanych przez Teatr Wielki w Łodzi pod hasłem „Za kulisami…”. Klasa na zajęcia wybrała się z dwóch powodów. Po pierwsze trwał Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, po drugie realizując elementy doradztwa zawodowego, uczniowie mogli się przy okazji przyjrzeć bardzo różnym zawodom, od aktora począwszy po osobę dokonującą montażu dekoracji na scenie, skończywszy. Wycieczka po kuluarach teatru była bardzo ciekawym doświadczeniem. W większości bowiem oglądamy efekt finalny przygotowań do jakiegoś spektaklu a nikt nie wyobraża sobie ilu ludzi musi zgrać się, wykonać swoją pracę by ten efekt końcowy zapierał dech. Tak więc uczniowie mogli zobaczyć jak przygotowują się aktorzy, jak wygląda sala prób, jak przygotowuje się balet, jak powstają rekwizyty do przedstawień. Odwiedzili również garderoby aktorów, zobaczyli jak wyglądają niektóre kostiumy do przygotowywanego akurat przedstawienia. Na koniec mieli też możliwość obserwować jak dokonuje się montażu dekoracji, widzieli scenę zarówno od strony aktorów jak i widzów. Ponadto dowiedzieli się wiele ciekawostek związanych z funkcjonowaniem teatru. I na pewno teraz ci uczniowie idąc na przedstawienie będą mieli wyobrażenie jak pewne elementy np. opery czy operetki mogły powstawać.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181120_teatr{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".