Warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy w Klasie IIIA

W dniu 25 września gościliśmy w klasie IIIA tatę jednego z naszych uczniów Pana Przemysława Miłosza, który jest z zawodu ratownikiem medycznym. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego. W czasie zajęć została przedstawiona prezentacja, z której uczniowie dowiedzieli się jak zachowywać się w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Co robić, gdy ktoś się zrani, ma krwotok, ulegnie poparzeniu. W dalszej części spotkania zobaczyliśmy na czym polega udzielanie pierwszej pomocy. Wszyscy przyglądali się poszczególnym czynnościom ratownika. Po zakończonym pokazie wszystkie dzieci ćwiczyły podstawy udzielania pomocy na fantomie oraz podejmowały próby udzielania pomocy sobie wzajemnie. Na zakończenie wszyscy otrzymali testy pomocne w utrwaleniu nabytej wiedzy.

Dzięki warsztatom uczniowie zdobyli podstawową wiedzę i umiejętności udzielania pierwszej pomocy