Muzeum Archeologiczno – Etnograficzne w Łodzi. Wystawa archeologiczna pt: „Przeszłość wydobyta z ziemi”.

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Muzeum Archeologiczno – Etnograficzne w Łodzi. Wystawa archeologiczna pt: „Przeszłość wydobyta z ziemi”.

Uczniowie klasy 4 a po raz kolejny udali się na wycieczkę w ramach realizacji innowacji regionalnej o Łodzi. Tym razem trafili do Muzeum Archeologiczno – Etnograficznego mieszczącego się na Placu Wolności by zapoznać się z jedną ze stałych wystaw tego muzeum a mianowicie wystawą archeologiczną „Przeszłość wydobyta z ziemi”. Chodziło o to by pokazać jakich znalezisk archeologicznych dokonywano na terenach środkowej Polski a więc również na terenach gdzie my zamieszkujemy a poprzez pryzmat tych znalezisk pokazać jak dawniej żyli ludzie, jakich używali sprzętów, broni, ubrań itp. Na wystawie wydzielono strefy ekspozycyjne związane z poszczególnymi okresami chronologicznymi - starszą i środkową epoką kamienia, młodszą epoką kamienia, epoką brązu, okresem późno lateńskim, rzymskim i wędrówek ludów oraz wczesnego i późnego średniowiecza. Zwiedzający dzięki temu odbyli istną podróż wehikułem czasu w okresie ponad 100 tysięcy lat rozwoju człowieka na terenach Polski Środkowej, Kujaw i terenów ościennych. Na wystawie uczniowie zobaczyli depozyty prawdziwych skarbów od tych najstarszych z miedzi i brązu, po liczący 1300 sztuk skarb srebrnych denarów krzyżowych ze schyłku XI wieku z Parzęczewa. Dużą atrakcję stanowiły też zrekonstruowane groby, gdzie uczniowie nijak nie mogli uwierzyć, że tak wyglądają szczątki człowieka zwłaszcza po tylu tysiącach lat.

Była to zdecydowanie kolejna pouczająca wycieczka.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200301_4a{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".