Klasy pierwsze w Muzeum Włókiennictwa

Klasy pierwsze w Muzeum Włókiennictwa

W dniu 4.02.2020 uczniowie klas I a,b,c w ramach innowacji patriotycznej „Jestem małym Polakiem” odwiedzili Muzeum Włókiennictwa w Łodzi i uczestniczyli w zajęciach oŁódzkich legendach”. Podczas lekcji muzealnej uczniowie zarówno rozwiązywali zagadki, łamigłówki jak i poznali wiele ciekawych opowieści min. historię o Pani Piotrowskiej, diable z maszyny parowej oraz Januszu – założycielu Łodzi. Na zakończenie zajęć uczniowie dowiedzieli się ile rzek płynie przez Łódź oraz jakie urządzenie zamontował w swoim pałacu Izrael Poznański.

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200506_m{/gallery}