Komunikaty

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Problem z office 365

W przypadku pojawienia się takiego komunikatu proszę nic nie robić tylko poczekać WIĘCEJ NIŻ 10 MINUT.

Po tym czasie zamknąć przeglądarkę i zalogować się ponownie.
Jeśli komunikat się pojawi ponownie należy spróbować raz jeszcze  po upływie MINIMUM GODZINY.
 

Procedura bezpieczeństwa w okresie epidemii koronawirusa

Największa Noc Muzeów w Polsce

 

 

 

Wyremontowane wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego, jeszcze nigdy nie prezentowane zbiory Narodowego Centrum Kultury Filmowej oraz kuratorskie oprowadzanie po jednej z wystaw Muzeum Sztuki znalazły się w programie tegorocznej Nocy Muzeów. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych łódzka edycja wydarzenia odbędzie się w Internecie. W sobotę (16 maja) śledząc profil Łodzi na Faceobook’u będzie można m.in. zobaczyć transmisje live, zdjęcia wykonane techniką 360 oraz specjalnie przygotowane materiały filmowe. Do na co dzień niedostępnych miejsc wszyscy zainteresowani zajrzą także odwiedzając witryny www i profile poszczególnych muzeów i instytucji. W sumie łódzka noc muzeów online potrwa ponad 12 godzin i zgromadzi kilkudziesięciu partnerów. – Online będzie można też zwiedzać zagraniczne muzea, które przygotują specjalne materiały i pozdrowienia dla łodzian. Odwiedzimy miedzy innymi instytucje kultury z naszych miast partnerskich: Tampere, Stuttgartu Gratz’u. Szykujemy także niespodziankę z odległego Meksyku. – zapowiada Krzysztof Babij z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

 

Remontowane wnętrza pałacu Izraela Poznańskiego W ramach nocy muzeów internauci będą mieli niezwykłą okazję obejrzenia na żywo kilku pałacowych wnętrz, które są po gruntownym remoncie i jeszcze nikt ich nie oglądał. Po raz pierwszy pokazane zostaną żyrandole, które dzięki nowym mechanizmom można opuszczać na dół i zmieniać żarówki, „nie wykręcając kręgosłupa” na wysokości 5 metrów. Pracownicy Muzeum miasta zaproszą również do odwiedzenia łódzkich podwórek wypełniających krajobraz miasta na przełomie XIX/XX wieku, a dziś stanowiących ważną wystawę w podziemiach pałacu. Gabinet Iluzji Optycznych Narodowe Centrum Kultury Filmowej po raz pierwszy otworzy , niedostępne dotąd magazyny, które mieszczą kilkaset cennych obiektów techniki filmowej. Znajdują się tam profesjonalne kamery i projektory oraz sprzęt amatorski. - Podczas oprowadzania zaprezentujemy sięgającą czasów Leonarda da Vinci kolekcję legendarnych latarni magicznych wraz z niesamowitymi ręcznie malowanymi przeźroczami. Jednym z najcenniejszych obiektów tego typu jest latarnia magiczna Newton. Zakupiona we francuskim antykwariacie, stanie się w przyszłości centralnym punktem wystawy „Mechaniczne Oko” – mówi Michał Kędzierski rzecznik EC1.

Atlas Nowoczesności w MS2

Kuratorzy z Muzeum Sztuki w Łodzi zaproszą do zwiedzania wystawy poświęconej różnym procesom i zjawiskom społecznym, na przykład: emancypacji, autonomii czy industrializacji. Tworząc wokół każdego z nich „kolaż” zbudowany z dzieł pochodzących z różnych okresów, reprezentujących różne estetyki i różne artystyczne postawy. - Wystawa stawia pytania o to, jak zmieniał się charakter tych zjawisk, jak zmieniało się

ich postrzeganie a przede wszystkim o to, jak dalece kształtują one dzisiejszą rzeczywistość. To snuta za pomocą dzieł z niej pochodzących opowieść o nowoczesności i jej znaczeniu dla nas dzisiaj – tłumaczy Agnieszka Wojciechowska - Sej z Muzeum Sztuki. Zdjęcia 360 z najpiękniejszych wnętrz W trakcie transmisji na żywo pokazany zostanie Pałac Steinertów, który powoli staje się jedną z największych atrakcji miasta.. W ponad stuletnim zabytku będzie można zobaczyć imponujące witraże, liczne sztukaterie i polichromie oraz trzy kominki i piec kaflowy. Dzięki technologii zdjęć 360 internauci będą mogli podziwiać najpiękniejsze łódzkie wnętrza, na przykład salon lustrzany w pałacu Herbsta oraz pokój orientalny w pałacu Poznańskiego. Zdjęcia 360 zostaną także wykonane w Palmiarni i Muzeum Archeologicznym i Etnograficznym. Koncert z podziemnej katedry Łódzkie instytucje przygotują również specjalne materiały video. Wśród nich znajdą się między innymi opowieści znanych filmowców o Łodzi oraz koncert z podziemnej katedry na Stokach. - Na potrzeby nocy muzeów online ożywimy skansen w Muzeum Włókiennictwa i opowiemy o historii najstarszych tramwajów. Cały czas rozszerzamy program wydarzenia i liczymy na współpracę kolejnych instytucji i podmiotów – dodaje Krzysztof Babij.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200511_noc{/gallery}

 

 

 

Łódź Przeciw Przemocy

Szanowni Państwo,

Epidemia koronawirusa oraz związany z nim przymus odosobnienia zintensyfikowały zjawisko przemocy domowej. Izolacja społeczna, przebywanie na niedużej powierzchni, niepewność finansowa oraz nasilający się lęk o przyszłość zdecydowanie wzmagają zjawisko. Pojawia się wiele emocji, z którymi trudno sobie poradzić. Lęk, strach, wszechobecne poczucie zagrożenia, niepewność, utrata kontroli, napięcie emocjonalne i stres wynikający z najnowszych doniesień medialnych to tylko niektóre z impulsów wywołujących agresję u osób dorosłych. Sprawcy przemocy czują się również bardziej bezkarni, bo możliwości bezpośredniej pomocy osobom doświadczającym krzywdy, są ograniczone.
Na stronę UMŁ powstałą kampania informacyjna Łódź Przeciw Przemocy. Linki do strony zawierającej informacje o tym jak przeciwdziałać przemocy w tym szczególnie trudnym dla wszystkich czasie:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lodz-przeciw-przemocy/

 Bardzo ważna jest także rekomendowana procedura podejmowania interwencji w sprawie dziecka krzywdzonego w okresie epidemii:

https://fdds.pl/wp-content/uploads/2020/04/Interwencja-na-rzecz-dziecka-krzywdzonego-w-okresie-epidemii.pdf?fbclid=IwAR1zbzS4jscSPj5UZ8AOxS8NNUgQQf7m5J6z_hji_IPEcrlv5HzLOZmppM8

Nauczanie zdalne

Działając zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020r. poz. 493ze zmianami ) z dniem 25 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Łodzi rozpoczęliśmy naukę zdalną z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Praca będzie się odbywała na zasadach zaproponowanych w poprzednim tygodniu.

Plan lekcji oraz realizowany materiał jest dostosowany do możliwości dzieci i warunków prowadzenia nauki w tej formie.

Zorganizowana jest również zdalna pomoc nauczycieli w formie konsultacji dla dzieci i rodziców. Sposób i formę kontaktu należy ustalić z danym nauczycielem. (e-dziennik, e-mail, telefon, komunikator itp.)

Informujemy, że konsultacje nauczycieli dla uczniów i rodziców odbywają się w ramach godzin ujętych w planie lekcji oraz dodatkowo w wyznaczonych w harmonogramie terminach.

W klasa I-III oprócz nauczycieli uczących, pomoc można również uzyskać u dyżurujących  wychowawców świetlicy.

Pedagog, psycholog, nauczyciele specjaliści pełną dyżury w godzinach pracy lub w inny sposób indywidualnie ustalony z osobami zainteresowanymi. (e-dziennik, e-mail, telefon, komunikator itp.)

 

Prosimy o to, aby przy nauczaniu zdalnym zwrócić uwagę na higienę pracy uczniów
 przy komputerze oraz zasad bezpieczeństwa w sieci.

 

 

 

Mamy również kilka praktycznych rad dla naszych uczniów.

 

    Zawsze rano wstawaj o tej samej porze, tak abyś zdążył zjeść śniadanie przed rozpoczęciem nauki

    W danym dniu wykonaj tylko te zadania, które są zgodne z nowym planem lekcji.

  To od Ciebie zależy jaki czas poświęcisz na zrealizowanie danego tematu (możesz zrobić temat w 20 minut, a możesz poświęcić nawet godzinę, czy więcej).

  Pomiędzy lekcjami rób przerwy (15 min – mogą być to ćwiczenia zadań z wychowania fizycznego).

 W trakcie ujętej w planie lekcji oraz wyznaczonych godzin konsultacji możesz zwrócić się  o pomoc do nauczyciela w ustalony z nim sposób.

Komunikat

 

Uwaga - szkoły zamknięte do 24 maja 2020 roku

 

Szanowni Państwo

W okresie od 25.03. 2020 roku do 24.05.2020 r. Nasza Szkoła pracuję zgodnie z Rozporządzeniem MEN z dnia 23.03.2020 r.

https://dokumenty.men.gov.pl/Rozporzadzenie_MEN_COViD-19_art_30c.pdf

Przerwa Świąteczna w dniach 09.04.2020r – 14.04.2020 r.

 

Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone.

Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

 

Rodzicu, ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; nie będzie obiadów.

· zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;

· jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;

· przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;

· rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;

· śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

 

Uczniu, pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);

· przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;

· odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;

· przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

W dniach 12-13 marca nauczyciele poprzez dziennik elektroniczny przekażą zakres materiału e-lerningowego do samodzielnej nauki

Nabór 2020/2021

 

ZASADY NABORU UCZNIÓW DO KLAS PIERWSZYCH

PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ŁÓDŹ

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

Podstawa prawna: 

Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 ze zm.)

 

I. Informacje ogólne

Od 4 maja 2020 r. rozpoczyna się elektroniczna rekrutacja do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021, która będzie trwała do:
- 29 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów ogólnodostępnych oraz do oddziałów integracyjnych dla kandydata bez orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego

21 maja 2020 r. do godz. 15.00 – do oddziałów integracyjnych dla kandydatów
z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego.

 

W elektronicznym naborze do klas pierwszych szkół podstawowych uczestniczą szkoły publiczne prowadzone przez Miasto Łódź oraz Publiczna Szkoła Podstawowa "Mileszki". 

Zalogowanie się do systemu elektronicznego naboru będzie możliwe po wpisaniu adresu:      

 

lodz.elemento.pl

 

I. Kandydaci do szkół podstawowych przyjmowani są na podstawie: 

 1. ZGŁOSZENIA – do szkoły, w obwodzie której kandydatmieszka,przyjęty jest
  on z urzędu. ZGŁOSZENIE należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentu do szkoły obwodowej.

  

             JAK WPROWADZIĆ ZGŁOSZENIE

https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_zgloszenia_do_szkoly_obwodowej.mp4

  2. WNIOSKU – do szkoły spoza obwodu kandydaci mogą być przyjęci, jeżeli dana szkoła dysponuje wolnymi miejscami i kandydat spełnia kryteria brane pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym,

 

WNIOSEK wraz z dołączonymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan/zdjęcie ww. dokumentów do szkoły wybranej w I preferencji.

  

              JAK WPROWADZIĆ WNIOSEK 

 https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_wniosku_do_szkoly_podstawowej.mp4

  

 1. Uczniowie z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegający się
  o przyjęcie do oddziałów integracyjnych uczestniczą również w elektronicznej rekrutacji. Mogą ubiegać się o przyjęcie do oddziałów ogólnodostępnych lub oddziałów integracyjnych.

 Jeżeli kandydat ubiega się o przyjęcie do klasy integracyjnej rodzic wypełniając wniosek wybiera grupy rekrutacyjne dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Skan/zdjęcie wypełnionego i podpisanego wniosku oraz orzeczenia
o potrzebie kształcenia specjalnego – wydanego na pierwszy etap edukacyjny rodzice załączają w systemie do 21.05.2020 r. do godz. 15.00.

Ze względu na zaistniałą sytuację dopuszcza się możliwość przesyłania skanów oświadczeń rodziców, że dziecko jest w trakcie badań w poradni psychologiczno-pedagogicznej (nr….), celem otrzymania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. Wskazane orzeczenie należy przekazać do szkoły w ciągu 5 dni
od dnia rozpoczęcia w niej nauki przez dziecko.

Uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ubiegający się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego uczestniczą w rekrutacji zgodnie
z ogólnymi zasadami
postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2020/2021.

W postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły podstawowej integracyjnej lub oddziału integracyjnego w szkole podstawowej ogólnodostępnej w przypadku kandydatów nieposiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego stosuje się zasady takie same, jak w przypadku rekrutacji do oddziału ogólnodostępnego.

  

JAK WYPEŁNIĆ WNIOSEK DZIECKA Z ORZECZENIEM O POTRZEBIE KSZTAŁCENIA SPECJALNEGO DO ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO 

 https://uml.lodz.pl/files/public/user_upload/Rejestracja_dziecka_z_orzeczeniem_o_potrzebie_ksztalcenia_specjalnego.mp4

 

II.  Warunki przyjęcia kandydatów spoza obwodu szkoły: 

 1. Przyjęcie kandydata do klasy pierwszej ogólnodostępnejszkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021 zamieszkałego poza obwodem danej szkoły odbywa się
  na podstawie jednolitych kryteriów zgodnie z uchwałą nr XLIII/1152/17 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 15 marca 2017r. ( Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2017 r. poz. 1444)
 2. Do szkoły przyjmowane są w pierwszej kolejności dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły. Dzieci spoza obwodu mogą być przyjęte do klasy pierwszej na wolne miejsce w elektronicznym postępowaniu rekrutacyjnym.
 3. Kandydaci do klas pierwszych szkół podstawowych pozaobwodowych przyjmowani są w oparciu o liczbę uzyskanych punktów w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma wpływu na przyjęcie kandydata.
 4. We WNIOSKU można wybrać maksymalnie trzy szkoły z określeniem kolejności
  od najbardziej do najmniej preferowanej.
  W danej szkole można wybrać dowolną liczbę typów oddziałów, jeżeli szkoła posiada takie w swojej ofercie. Oddziały
  te należy wybierać zgodnie z preferencjami od najbardziej do najmniej preferowanych.
 5. W sytuacji nieprzyjęcia kandydata zamieszkałego w Łodzi do żadnej z wybranych szkół system przypisuje go automatycznie do szkoły obwodowej (zgodnej
  z podanym miejscem zamieszkania).

 

III.  Kryteria naboru do klasy ogólnodostępnej spoza obwodu oraz przyznane im punkty, zgodnie z Uchwałą nr XLIII/1152/17 z dnia 15 marca 2017r. Rady Miejskiej w Łodzi (Dz. U. Woj. Łódzkiego z 2017. poz. 1444): 

1. rodzeństwo kandydata ubiega się o przyjęcie do tej samej szkoły podstawowej,
co kandydat lub już do niej uczęszcza – 32 punkty;

2. kandydat uczęszczał w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który prowadzona jest rekrutacja, do przedszkola znajdującego się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której się ubiega – 16 punktów; 

3. rodzeństwo kandydata uczęszcza do żłobka lub przedszkola lub innych szkół znajdujących się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat – 8 punktów; 

4. niepełnosprawność kandydata, który ubiega się o przyjęcie do oddziału ogólnodostępnego – 4 punkty; 

5. miejsce pracy co najmniej jednego z rodziców (opiekunów prawnych) kandydata znajduje się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat
– 2 punkty;

6. szkoła podstawowa, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, została wybrana
w postępowaniu rekrutacyjnym w pierwszej preferencji – 1 punkt.

 

Kryteria naboru do klasy ogólnodostępnej spoza obwodu potwierdzane są: 

Ad.1. oświadczeniem rodziców (opiekunów prawych) kandydata, że rodzeństwo kandydata ubiega się o przyjęcie do tej samej szkoły podstawowej co kandydat lub już do niej uczęszcza; 

Ad.2. zaświadczeniem wydanym przez przedszkole znajdujące się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, że uczęszczał on do tego przedszkola w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który prowadzona jest rekrutacja. W okresie epidemii możliwe jest potwierdzenie spełniania drugiego kryterium poprzez oświadczenie rodziców.* 

Ad.3. zaświadczeniem wydanym przez żłobek lub przedszkole lub inną szkołę znajdujące się
w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat, że uczęszcza do nich rodzeństwo kandydata. W okresie epidemii możliwe jest potwierdzenie spełniania trzeciego kryterium poprzez oświadczenie rodziców.*

Ad.4. orzeczeniem o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2016r. poz. 2066, 1948 oraz z 2017r. poz. 777, 935, 1428) 

Ad.5. oświadczeniem co najmniej jednego rodzica (opiekuna prawnego) kandydata, że jego miejsce pracy znajduje się w obwodzie szkoły podstawowej, o przyjęcie do której ubiega się kandydat.  

Ad.6. Punkt za wybór szkoły podstawowej w pierwszej preferencji przypisywany jest  kandydatowi automatycznie przez system elektronicznego naboru i nie wymaga żadnego potwierdzenia. 

Uwaga* - Zaznaczone dokumenty należy dostarczyć do szkoły w ciągu 5 dni
od dnia rozpoczęcia w niej nauki przez dziecko.

  

 1. IV.            Harmonogram czynności wpostępowaniu rekrutacyjnym
  do klas pierwszych szkół podstawowych
 1. 04.05.2020 r. – 29.05.2020 r. do godz. 15.00 – wypełnianie ZGŁOSZENIA
  lub WNIOSKU do klas ogólnodostępnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie dokumentów oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wydruku ww. wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
  we wszystkich wskazanych we wniosku szkołach.

 ZGŁOSZENIE otrzyma szkoła obwodowa, a WNIOSEK szkoła wybrana w pierwszej preferencji wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów
we wszystkich szkołach podstawowych wybranych w kolejnych preferencjach.

 1. 04.05.2020 r. – 21.05.2020 r.  do godz. 15.00 – wypełnianie WNIOSKU do klas integracyjnych w elektronicznym systemie naboru, wydrukowanie i podpisanie oraz załączenie w systemie skanu/zdjęcia wniosku wraz z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub oświadczenia rodziców, że dziecko jest w trakcie badań
  w poradni psychologiczno-pedagogicznej (nr….), celem otrzymania orzeczenia
  o potrzebie kształcenia specjalnego.
 1. 01.06.2020 r. – 02.06.2020 r. - weryfikacja przez szkolne komisje rekrutacyjne wniosków oraz dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę  w postępowaniu rekrutacyjnym.
 2. 09.06.2020 r. do godz. 12.00 - podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych na stronie internetowej szkoły.
 3. 10.06.2020 r. – 16.06.2020 r. do godz. 15.00 – załączenie w systemie skanu/zdjęcia woli przyjęcia kandydata do szkoły, do której kandydat został zakwalifikowany. Pobrany ze strony UMŁ dokument należy podpisać i  załączyć w systemie skan/zdjęcie. 

Niepotwierdzenie w terminie woli przyjęcia traktowane jest jako rezygnacja
z przyjęcia kandydata do danej szkoły.

 1. 17.06.2020 r. do godz. 12.00 -podanie do publicznej wiadomości przez szkolne komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych na stronie internetowej szkoły.

 

V. Tryb odwoławczy 

 1. W terminie 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych rodzice/prawni opiekunowie kandydata mogą wystąpić
  do szkolnej komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do szkoły.
 1. Komisja rekrutacyjna w terminie 5 dni od dnia wystąpienia z wnioskiem przez rodziców/prawnych opiekunów sporządza uzasadnienie, które zawiera przyczynę odmowy przyjęcia, najniższą liczbę punktów uprawniających do przyjęcia do danej szkoły oraz liczbę punktów uzyskanych przez kandydata w postępowaniu rekrutacyjnym. 
 1. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzice/prawni opiekunowie mogą wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej. 
 1. Dyrektor rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia szkolnej komisji rekrutacyjnej
  w terminie 7 dni od otrzymania odwołania.
 1. Na rozstrzygnięcie dyrektora szkoły służy skarga do sądu administracyjnego.

 

Nabór do klas pierwszych trwa

w dniach 4 maja 2020r. – 29 maja 2020 r.

 

 

ZASADY NABORU UCZNIÓW

DO KLAS PIERWSZYCH PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

PROWADZONYCH PRZEZ MIASTO ŁÓDŹ

NA ROK SZKOLNY 2020/2021

 

1. Terminy postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do do klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź na rok szkolny 2020/2021 – załączniki nr 2 i nr 3 do Zarządzenia Nr 3717/VIII/20 z dnia 31 marca 2020 r Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 16 stycznia 2020 r. w sprawie ustalenia harmonogramów czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do przedszkoli oraz do klas pierwszych i oddziałów dwujęzycznych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Łódź, na rok szkolny 2020/2021.

2. UCHWAŁA NR XLIII/1152/17 RADY MIEJSKIEJ W ŁODZI w sprawie określenia kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Miasto Łódź, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem tej szkoły oraz przyznania im określonej liczby punktów.

 

UWAGA !!!
Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 będzie odbywać się tylko w formie elektronicznej.
Wniosek  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów lub zgłoszenie należy wypełnić w systemie elektronicznego naboru, wydrukować, podpisać i załączyć w systemie skan lub zdjęcie w/w dokumentów.

Dokumenty winny być podpisane przez obojga rodziców. W przypadku braku jednego z podpisów prosimy o dołączenie oświadczenia, z jakiego powodu brak jest podpisu.

 

 Więcej informacji na stronie UMŁ

https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/nabor-do-szkol-podstawowych/ 

 

Wniosek - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych, dla których administratorem danych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej, do której został złożony wniosek o przyjęcie kandydata do pierwszej klasy

Zgłoszenie - Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych, dla których administratorem danych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej, do której został zgłoszony kandydat do klasy pierwszej.

 

 

Koronawirus

W związku z pytaniami dotyczącymi zagrożeniem wirusem grypy proszę o zapoznanie się i upowszechnienie informacji.

 

https://www.gov.pl/web/edukacja/informacja-gis-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch

Zaproszenie na spotkanie

 Szanowni Państwo,

w imieniu kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci zapraszamy na
spotkanie organizowane dla osób, które chcą pomagać - jako
wolontariusze, rodziny zastępcze lub darczyńcy - dzieciom z łódzkich
domów dziecka.
W łódzkich domach dziecka mieszka ponad 500 dzieci. Każde z nich
doświadczyło w życiu ogromnej straty i każde potrzebuje wsparcia.
Sprawcie, by poczuły, że mają na kogo liczyć. I że świat jest dla nich
przyjazny. To dla nich potrzebni są wolontariusze, którzy będą bawić się
z nimi, rozmawiać, odrabiać lekcje i podnosić ich poczucie własnej
wartości. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je
do własnych domów i serc.

Zapraszamy w piątek 31 stycznia o godz. 17.30 do filii Wydziału
Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74 (budynek Domu
Dziecka nr 5). Opowiemy, w jaki sposób możecie pomóc dzieciom mającym za
sobą trudne doświadczenia. Będziecie mogli także porozmawiać z jedną z
łódzkich rodzin zastępczych.

 

 

 

Styczniowe Zebrania z Rodzicami

Klasy I-V wywiadówki śródroczne. Podsumowanie I półrocza - 08.01.2020 r. (środa)

Klasy VI- VIII wywiadówki śródroczne. Podsumowanie I półrocza -09.01.2020 r. (czwartek)

Segregujemy śmieci

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191218_s{/gallery}

Zebrania i konsultacje dla rodziców 10 grudnia 2019 r. godz. 18.00

 

 

 

Nauczyciele, którzy nie są wychowawcami pełnią dyżur dla rodziców w godz. 17.30 – 19.30 w pokoju nauczycielskim.

Oddział

Forma spotkania

Sala

IA

zebranie

17

IB

konsultacje

18

IC

zebranie

20

IIA

konsultacje

15

IIB

konsultacje

19

IIIA

konsultacje

28

IIIB

konsultacje

17

IVA

konsultacje

32

IVB

zebranie

29

VA

konsultacje

23

VB

konsultacje

Pokój n-li wf

VC

konsultacje

43

VE

konsultacje

42

VIA

zebranie

s. 41 godz.17.00

VIB

konsultacje

26

VIC

konsultacje

30

VID

konsultacje

31

VIIA

konsultacje

35

VIIB

konsultacje

38

VIIIA

konsultacje

39

VIIIB

konsultacje

36

VIIIC

konsultacje

40

 

Dyżur psychologa szkolnego w godz. 17.30 – 19.30

 w pokoju nr 33.

 

 

 

Wyniki konkursu Portret Misia

Przedszkola:

1 Krzysztof Łuckiewicz 6lat PM 105

2 Martyna Milczarek 5lat PM 139

3 Marcelina Matusiak 6 lat PM 120

Wyróżnienia

Krzysztof Pietrzak 5lat PM 204

Alicja Michalska 5 lat PM 139

 

Szkoły:

1 Michalina Olejnik 7 lat SP 3

2 Weronika Łyżwa 9 lat SP 30

3 Franciszka Frątczak 8 lat Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1

Wyróżnienia:

Kinga Lechelt 9 lat SP 3

Szymon Plicha 8 lat SP 3

Specjalne wyróżnienie za użycie oryginalnej techniki

Weronika Olejniczak 7 lat SP 3

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191202_m{/gallery}

Budżet Obywatelski - wyniki

Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej, zaangażowanej w głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. 

Dzięki Wam uczniowie naszej szkoły będą mieli bezpieczną i nowoczesną szatnię. 

 

{gallery cols=2 }artykuly/2020/20191023_bo{/gallery}

 

Rozstrzygnięcie konkursu szkolnego organizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego w nadchodzącym tygodniu.

Programy adaptacyjne

Pod linkami znajdują się programy adaptacyjne obowiązujące w naszej szkole w roku szkolnym 2019/2020

 

 

SZKOLNY PROGRAM ADAPTACYJNY dla uczniów klasy 1 Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi

SZKOLNY PROGRAM ADAPTACYJNY dla uczniów klas IV Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi

Rekolekcje wielkopostne 2018-2019

 

 

 

 

W dniach 8 - 10 kwietnia  2019 r.

odbędą się rekolekcje wielkopostne dla uczniów naszej szkoły.

Szczegóły przekażą wychowawcy poszczególnych oddziałów.

 

 

 

 

 

OSIĄGNIĘCIA NASZYCH UCZNIÓW

Z dumą informujemy, że uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 odniosły sukcesy w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Tytuł finalisty zdobyły:

Maja Podsiadła z klasy VIII a w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,

Julia Dajcz z klasy VIII c w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego,

Iga Olczyk z klasy VIII a w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Angielskiego.

Uczennicom serdecznie gratulujemy.

Nabór do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

 

 

 

Nabór do klas I szkół podstawowych odbywać się będzie 

w dniach 06.05.-28.05.2019 r.

Szczegółowy harmonogram na stronie UMŁ pod linkiem

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/nauka-i-edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/nabor-do-szkol-podstawowych/

 

Organizacja Dni otwartych" odbędzie się na przełomie kwietnia i maja 2019 r. 

Szczegółowy harmonogram podany będzie w terminie późniejszym na stronie szkoły i w przedszkolach.

 

 

 

List od Papieża

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

 

 

więcej informacji pod linkiem http://rcb.gov.pl/

List z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka

Nie ma dzieci – są ludzie…

Janusz Korczak

Drodzy i Szanowni,

20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka – święto ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w 2014 roku na wniosek Rzecznika Praw Dziecka.

Jego coroczne obchody przypominają o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, na świecie nazywanej Ojczyzną Praw Dziecka – w tworzeniu światowego systemu ochrony praw najmłodszych. To dzień, w którym głośniej niż zwykle mówimy o prawach dziecka, przypominając, że są one niezbywalne i należy je zawsze respektować.

Drodzy Młodzi Przyjaciele,

już po raz ostatni jako Rzecznik Praw Dziecka, gdyż po 10 latach kończę swoja drugą i ostatnią kadencję na tej funkcji, z całego serca życzę Wam aby Wasze prawa zapisane m.in. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz Konwencji o prawach dziecka były zawsze i bezdyskusyjnie przestrzegane. Pamiętajcie, że macie prawo domagać się od dorosłych pełnego respektowania przysługujących Wam praw. To nie są przywileje za dobre sprawowanie. Macie je dlatego, ze Jesteście ludźmi. Nie zapominajcie proszę, że każdego człowieka, niezależnie od wieku, kraju pochodzenia, koloru skóry, czy wyznawanej religii, należy traktować z godnością i należnym mu szacunkiem. Proszę też abyście pamiętali, że tam gdzie kończą się Wasze prawa zaczynają się prawa drugiego człowieka i nie można korzystając ze swoich praw naruszać praw drugiego człowieka. Życzę Wam wspaniałego, bezpiecznego i pogodnego dzieciństwa.

Drodzy Dorośli,

prawa dziecka nigdy nie stały i nie stoją w opozycji do praw osób dorosłych – są tak samo prawami człowieka. Nie są one żadnym dodatkiem do systemu ochrony praw człowieka ale

równorzędnym i niezbędnym jego elementem. Uszlachetniają ten system i czynią, że wszystkie dzieci są bezpieczniejsze. Uczmy zatem dzieci ich praw i tego jak w mądry sposób z nich korzystać. Chciałbym aby prawa dziecka były dla wszystkich dorosłych codziennością, oczywistością i nie podlegały kontestacji, gdyż służą one jedynie ochronie dobra najmłodszych.

W tym szczególnym dniu pragnę przypomnieć przesłanie Ireny Sendlerowej, której rok obecnie obchodzimy: Dopóki będę żyła, dopóki mi sił starczy, zawsze będę mówiła, że najważniejsze na świecie i w życiu jest Dobro. – tym Dobrem we współczesnym świecie może być ochrona praw najmłodszych oraz traktowanie ich z należnym szacunkiem, nie tylko dzisiaj, ale przez każdy dzień w roku.

Serdecznie pozdrawiam. pozostaję z wyrazami szacunku

Wasz Rzecznik Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka (2008-2018) Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka

Ważenie tornistrów uczniów 2019/2020

Program Poprawy Efektywności 2019/2020

Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, obecny rok szkolny 2017/2018 jest „Rokiem dla Niepodległej”. Z tej okazji przedstawiamy opracowany harmonogram  działań podjętych dla uczczenia tego wydarzenia w naszej szkole.

Szczegóły w harmonogramie:

Harmonogram działań

 

Przedmiotowe ocenianie

„ Bezpieczn@ więź”

Bierzemy udział w Kampanii profilaktycznej kierowanej do uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych oraz najstarszych klas szkół podstawowych

„ Bezpieczn@ więź”

zorganizowanej przez Komendę Miejską Policji
oraz Akademię Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk

Kampania trwa od 6 lutego do 23 marca 2018 r.

Celem kampanii jest uwrażliwienie uczniów, rodziców, pedagogów na zagrożenia w sieci Internet zwłaszcza na zjawiska cyberprzemocy i uwodzenia w sieci.

Nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej

 

Pielęgniarka ;-)

Mamy przyjemność poinformować

Państwa o wyposażeniu gabinetu

profilaktyki zdrowotnej w nowy sprzęt

i aparaturę medyczną sfinansowaną

ze środków budżetu państwa

za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego.

Jesienny Piknik 2017

Składamy wszystkim serdeczne podziękowania za udział w Pikniku Jesiennym 2017, który odbył się 30 września.
Piękna pogoda i wielkie serca sprzyjały dobrej zabawie.
Dziękujemy również za Państwa zaangażowanie
w głosowaniu na zadania zgłoszone przez naszą szkołę w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018.

{gallery cols=2 }artykuly/2017/20170930piknik{/gallery}

Najfajniejsza szkoła

 W plebiscycie Expressu Ilustrowanego na Najfajniejszą Szkołę Podstawową w Dzielnicy nasza szkoła zajęła 3 miejsce. Oddano na nas 2760 głosów.
 Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział w głosowaniu.

 {gallery cols=2 width=600}artykuly/2017/fajna-szkola{/gallery}

Gorączka złota

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Łódzki Oddział Okręgowy PCK "Gorączka złota". W tym roku zebraliśmy 24 kg drobnych monet.
Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy.

Pokwitowanie

Podziękowanie

Statut szkoły

Konkursy zewnętrzne w r. szk. 2016-2017

Zewnętrzne:

{gallery}artykuly/2016/wykaz_konkursow_2016_2017.jpg{/gallery}

Wewnątrzszkolne:

{gallery}artykuly/2016/wykaz_konkursow_2016_2017_wew.jpg{/gallery}

 

Problem z głowy

Podkategorie

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".