Edukacja Globalna dla Najmłodszych

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Edukacja Globalna dla Najmłodszych

"Edukacja globalna dla najmłodszych" - to piąta edycja projektu skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich nauczycieli. Jej celem jest przybliżyć dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, ukazywać różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.


Dnia 29 maja 2017 r. w klasie 3E odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" "Edukacja Globalna Najmłodszych". Uczniowie w ramach zajęć zapoznali się z kulturą i tradycją Nepalu. Na zajęciach uczniowie poznawali najwyższe góry świata Himalaje. Dowiedzieli się jak żyją ludzie na "dachu świata". Zobaczyli jakie różnice są między dziećmi uczącymi się w szkołach Nepalu i u nas w Polsce.
W trakcie zajęć uczniowie tworzyli tradycyjną nepalską mandalę.
Na zakończeni bawili się w tradycyjną zabawę rówieśników z tego górskiego kraju
"Ryba i żaba".
Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Efektem były sporządzone prezentacje.

{gallery cols=2}artykuly/2017/28052017-nepal{/gallery}


Dnia 8 maja 2017 r. w klasie 3E odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" "Edukacja Globalna Najmłodszych". Uczniowie w ramach zajęć zapoznali się z kulturą i tradycją Kenii. Na zajęciach uczniowie dowiedzieli jakie zwierzęta żyją w tym afrykańskim kraju. Zapoznały się kenijskimi parkami narodowymi porównując je z parkam w Polsce. Uświadomiły sobie jaki wpływ ma turystyka na życie mieszkańców i rozwój Kenii. Mogły zapoznać się ze zwrotami w języku suahili. Zapoznali się też z zamieszkującymi ten kraj Masajami.
Zajęcia wywołały duże zainteresowanie i w związku z tym uczniowie przygotowali specjalne prezentacje o tym afrykańskim kraju.

{gallery cols=2}artykuly/2017/08052017-kenia{/gallery}


W ramach realizacji projektu Edukacja Globalna Najmłodszych dnia 10.04.2017 r. uczniowie klasy III E zapoznali się kulturą i tradycjami Boliwii, kraju leżącego w Ameryce Południowej. Zajęcia poprowadziła p. Ewa Czop - trenerka z Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła". W formie prezentacji uczniowie poznali specyfikę tego kraju - położenie, rośliny, zwierzęta, charakterystyczne budowle, stroje, zajęcia ludności i zabawy dzieci.
W czasie zajęć dzieci wykonały enchoque (kulołapka) - popularną zabawkę, a zarazem grę zręcznościową.
Zarówno prezentacja, jak i własna praca, sprawiły wszystkim wielką frajdę. 

{gallery cols=2 rows=1}artykuly/2017/10042017_edukacja_globalna{/gallery}


Dnia 28 listopada 2016 r. w klasie 3E odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" "Edukacja Globalna Najmłodszych". Uczniowie w ramach zajęć zapoznali się z kulturą i tradycją Indonezji. Mogły dowiedzieć się czym jest bioróżnorodność. Dlaczego zanika i jak można ją chronić. Prowadząca warsztaty pani Ewa Czap opowiadała o zagrożonych wyginięciem gatunkach zwierząt.
W trakcie zajęć dzieci mogły zapoznały się z tradycyjnymi grami indonezyjskimi. Zabawy te wzbudziły wiele radości. Szczególne zainteresowanie wzbudziły rośliny i zwierzęta występujące tylko na wyspach Indonezji.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2016/20161128_indonezja{/gallery}


 Dnia 17 listopada 2016 r. w klasie III E odbyły się warsztaty w ramach projektu Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła" - Edukacja Globalna Najmłodszych. W trakcie zajęć uczniowie zostali zapoznani z kulturą i tradycjami Mongolii. Dzieci były bardzo zaciekawione przedstawianymi informacjami. Zadawały dużo pytań, porównując zwyczaje tego azjatyckiego kraju tradycjami funkcjonującymi w naszym kraju.

{gallery cols=2 rows=2}artykuly/2016/20161117_edukacja_globalna{/gallery}

 

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".