Office 365/Dziennik

Informujemy:

W celu zapewnienia komunikacji nauczyciel-uczeń

wszyscy uczniowie klas 4-8 z naszej szkoły

posiadają już konta na Office 365.

Zachęcamy do aktywowania kont UCZNIA

na dzienniku elektronicznym.

OFFICE 365

Konto ucznia

Hasła do nowych kont zostały imiennie wysłane przez dziennik elektroniczny.

Jeżeli uczeń nie ma dostępu do konta (nie dostał hasła, zapomniał) wtedy

nie klikamy opcji „Nie pamiętam hasła” tylko wysyłamy prośbę o reset hasła

przez dziennik elektroniczny do szkolnego administratora.

OFFICE 365 – pomocne informacje:

Logowanie i przegląd funkcji pakietu Office 365

Zmiana hasła

Pliki instalacyjne na komputer tablet telefon

Jak wysłać wiadomość e mail z załącznikiem

Dotyczy kont - RODZIC/OPIEKUN lub UCZEŃ

Zachęcamy do aktywowania kont UCZNIA na dzienniku elektronicznym.

W tym celu wystarczy podać wychowawcy klasy tylko adres e-mail ucznia.

UWAGA: NIE PODAJEMY HASŁA DO KONTA E-MAIL.

Ustawienie / zmiana hasła – należy do rodzica/opiekuna/ucznia.

DZIENNIK ELEKTRONICZNY – pomocne informacje:

Pierwsze logowanie / zmiana hasła

Logowanie na konto

Zachęcamy do używania Pakietu Office 365

Jakie możliwości daje konto?

DARMOWY dostęp do pakietu „Microsoft Office 365 A1+” w wersji ON-LINE i OFF-LINE.

Microsoft Teams - pakiet do video rozmów, czatów on-line.

Pakiet ON-LINE:

Logowanie z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. Aplikacje Office’a otwierają się w oknie przeglądarki.

Pakiet OFF-LINE:

Po zalogowaniu na konto istnieje możliwość pobrania na dysk komputera i zainstalowania oprogramowania oraz używania go bez dostępu do Internetu. Komputer przynajmniej raz w miesiącu musi taki dostęp posiadać. Brak połączenia z Internetem dłuższy niż miesiąc, powoduje zablokowanie programów lub ich funkcji. Przykładowo, w programie „Word” można jedynie otwierać dokumenty bez możliwości ich edycji. Pakiet OFF-LINE można zainstalować na 5 komputerach (stacjonarnych/laptopach) oraz 5 urządzeniach przenośnych (tabletach/smartfonach). W skład pakietu wchodzą między innymi typowe programy pakietu MS Office: Word, PowerPoint, Excel, Outlook ... oraz dysk One Drive o pojemności 1024 GB (wystarczy na zapisanie około 250 000 zdjęć po 4MB każde).

Co zrobić aby założyć konto?

1. Konta zakładamy tylko uczniom na prośbę rodziców, po wypełnieniu pisemnej zgodny na przetwarzanie danych osobowych dziecka (Rodzic ma prawo skorzystać z licencji jaką otrzymuje uczeń).  Zgoda do wydruku - punkt uchylono

2. Konta są imienne. Dlatego do założenia konta potrzebne jest: imię i nazwisko ucznia (klasa).

3. Dane ucznia należy wysłać przez „Dziennik Elektroniczny” do administratora lub na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

4. Konta będą zakładane po weryfikacji otrzymanych danych. Najczęściej w ciągu tygodnia o ile w tym czasie nie będzie ferii lub świąt.

5. Zasada: Jeden uczeń = jedno konto. Jeżeli rodzice mają więcej niż jedno dziecko uczące się w naszej szkole to dla każdego z nich można założyć osobne konto.

Uwaga !

Konto ma służyć uczniom w celach edukacyjnych lub prywatnych (np. przechowywanie zdjęć itp.).

Dlatego prosimy o rozważne używanie konta w celu uniknięcia późniejszych problemów.

Zablokowanie konta następuje:

- natychmiast po wykryciu nieprawidłowości związanych z jego używaniem (np. działania niezgodne z prawem)

- po długiej nieaktywności użytkownika

Skasowanie konta następuje jeżeli:

- uczeń opuszcza szkołę (przeniesienie lub zakończenie nauki)

- przez okres roku nie występuje żadna aktywność na koncie