{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_p{/gallery}
Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej
{gallery cols=2 }artykuly/2020/20200217_p{/gallery}
Oferta dla uczniów szkół podstawowych i ich rodziców
{gallery cols=2 }artykuly/2020/20190927ppp{/gallery}
KONTAKT:
ul. Hipoteczna 3/5
91-335 Łódź
telefon: 42 651 36 52
telefon/fax: 42 651 49 72
e-mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z poradnikiem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa „Jak przetrwać upały”. Znajdują się w nim informacje dotyczące tego w jaki sposób chronić się przed upałami. Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu. Poradnik dostępny jest na stronie https://rcb.gov.pl/jak-przetrwac-upaly/
Warto śledzić także ostrzeżenia IMGW, które są publikowane na bieżąco na stronie internetowej Instytutu. Zamieszcza je także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoich profilach w mediach społecznościowych. Przypominamy również o nowym SMS-owym systemie ostrzegania przed nagłymi zagrożeniami: Alert RCB.
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, w ramach kampanii społecznej „Alert RCB – masz moc superbohatera”, opracowało informacje i materiały edukacyjne dla nauczycieli, które dostępne są na stronie internetowej: https://rcb.gov.pl/alertrcb/.
Szanowni Państwo,
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów w roku szkolnym 2018/2019 oraz uczniów szkół średnich z terenu województwa łódzkiego (w tym absolwentów szkół średnich w roku szkolnym 2018/2019) do udziału w bezpłatnych 5-dniowych warsztatach „KODO Łódzkie 2019”.
Warsztaty zostaną przeprowadzone w Łodzi w 5 grupach w okresie od 1 lipca do 2 sierpnia 2019 r.
Warsztaty mają na celu edukowanie młodzieży w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań informatycznych i społeczeństwa informacyjnego poprzez popularyzowanie wiedzy z dziedziny nowych technologii wśród osób młodych z terenu województwa łódzkiego. Zakres tematyczny warsztatów (m.in. podstawy programowania, grafiki komputerowej, tworzenie stron internetowych, gier i aplikacji mobilnych) zostanie zrealizowany w ramach dwóch bloków tematycznych: podstawy programowania – programowanie w języku C# oraz wprowadzenie do tworzenia stron internetowych.
Wszelkie informacje dostępne są na stronie:
www.elodzkie.pl/wydarzenia/kodo-lodzkie-2019
Rekrutacja na warsztaty rozpoczyna się 30 maja 2019 r. o godz. 12:00
Ilość miejsc jest ograniczona.
Szanowni Rodzice!
aktualne wyniki badań wskazują, że nadwagę i otyłość ma co piąty uczeń. Podczas IV Narodowego Kongresu Żywieniowego Żywność, żywienie w prewencji i leczeniu postępy 2018 zostały omówione zagadnienia istotne dla wskazanej problematyki.
Jednym z kluczowych elementów prawidłowego podejścia do zmiany nawyków żywieniowych jest zmodyfikowana Piramida Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej - Piramida Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży (4-18 lat). Zawiera ona nowe zalecenia wzbogacone m.in. o higienę jamy ustnej oraz regularną kontrolę rozwoju fizycznego.
Instytut Żywności i Żywienia prowadzi stale aktualizowany portal pod nazwą Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl. Jest tam dostępna zarówno Piramida dla dzieci i młodzieży, jak również artykuły opracowane przez ekspertów:
Informujemy, iż na terenie województwa łódzkiego trwa realizacja warsztatów edukacyjnych w ramach zadania pn. „Łódzkie promuje zdrowie psychiczne” finansowanego z budżetu województwa łódzkiego. Celem zadania jest wzmacnianie zdrowia psychicznego mieszkańców regionu łódzkiego, stanowiąc tym samym realizację celu operacyjnego 3 Narodowego Programu Zdrowia pn.: „Profilaktyka problemów zdrowia psychicznego i poprawa dobrostanu psychicznego społeczeństwa”.
W Łodzi warsztaty dla dzieci w wieku 11-13 lat (rok urodzenia: 2006-2008) z terenu województwa łódzkiego są realizowane przez 3 podmioty:
- Fundację Prospołeczną Poducha, ul. Szpitalna 9/11, Łódź, tel. 602 689 234, 691 063 879,
- Centrum Medyczne PSYCHE, ul. Żeromskiego 51 lokal 10, Łódź, tel. (42) 234 33 00; 501 210 088,
- Allenort Kliniki Terapii Łódź, ul. Obywatelska 100, 94-104 Łódź, tel. (42) 233 49 94
Warsztaty są przeprowadzane z pięciu tematów:
Zajęcia warsztatowe są niezależne od siebie - uczestnik może wziąć udział w jednym wybranym przez siebie warsztacie, bądź we wszystkich (pięciu).
Aby zapisać dziecko na warsztaty wystarczy zadzwonić do wybranego Realizatora. Zadanie będzie realizowane do końca listopada 2019 roku lub do wyczerpania środków.
Proszę o przekazanie rodzicom informacji o możliwości skorzystania z warsztatów oraz wywieszenie informacji na ten temat na tablicy ogłoszeń w szkole.
Informacje na temat realizatorów zadania oraz sposobu zapisania się na warsztaty znajdują się w załączonym materiale i na stronie www.zdrowie.lodzkie.pl.
Listy dotyczą przeciwdziałania dopalaczom i bezpieczeństwa uczniów podczas ferii zimowych
Poniżej podlinkowane listy.
List Minister Edukacji Narodowej do dyrektorów
List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców
Profilaktyka uzależnień na kolorowo!
W dniach 12 – 14 czerwca 2018 r. odbył się finał akcji profilaktycznej pod hasłem Moje Wybory. Akcja poświęcona była przeciwdziałaniu uzależnieniom poprzez szukanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z kłopotami, odnajdywanie pozytywnych źródeł przyjemności i odprężenia, a także podejmowanie samodzielnych decyzji. Wychowawcy przeprowadzili spotkania warsztatowe z uczniami i na wiele sposobów zachęcili uczniów do refleksji na temat uzależnień oraz tego, jak się przed nimi ustrzec.
Na parterze „wyrosły” dwa Drzewa Wyborów, do których uczniowie przyczepili kolorowe liście ze spisanymi własnymi refleksjami. Młodsi zastanawiali się na tym, co daje im radość, co ich uszczęśliwia, jak radzą sobie, gdy jest im smutno i źle. Młodzież, bardziej poważnie, zastanawiała się nad zagrożeniami, jakie niosą ze sobą uzależnienia i jakich wyborów dokonaliby oni sami.
Ortografia, czy stylistyka nie była najważniejsza. Liczyła się szczerość wypowiedzi i autentyczność. Niektóre refleksje warto zapamiętać.
Poniżej istotne linki dla rodziców.
Poniżej istotne linki dotyczące bezpieczeństwa i profilaktyki on - line.
Na zajęciach świetlicowych w lutym uczniowie rozmawiali o nałogu palenia papierosów oraz wykonali plakat informujący o ich szkodliwości.
28 lutego w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty ekologiczne
dotyczące selektywnej zbiórki odpadów. Panie prelegentki z firmy
MPO (Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania ) opowiadały uczniom
o sortowni odpadów w naszym mieście .Przedstawiły ciekawą prezentację
na temat recyklingu, segregacji śmieci i prawidłowych postaw
proekologicznych.
{gallery cols=2 }artykuly/2018/20180301_prof{/gallery}