Profilaktyka uzależnień na kolorowo!

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Profilaktyka uzależnień na kolorowo!

Profilaktyka uzależnień na kolorowo!

W dniach 12 – 14 czerwca 2018 r. odbył się finał akcji profilaktycznej pod hasłem Moje Wybory. Akcja poświęcona była przeciwdziałaniu uzależnieniom poprzez szukanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z kłopotami, odnajdywanie pozytywnych źródeł przyjemności i odprężenia, a także podejmowanie samodzielnych decyzji. Wychowawcy przeprowadzili spotkania warsztatowe z uczniami i na wiele sposobów zachęcili uczniów do refleksji na temat uzależnień oraz tego, jak się przed nimi ustrzec.  

 

Na parterze „wyrosły” dwa Drzewa Wyborów, do których uczniowie przyczepili kolorowe liście ze spisanymi  własnymi refleksjami. Młodsi zastanawiali się na tym, co daje im radość, co ich uszczęśliwia, jak radzą sobie, gdy jest im smutno i źle. Młodzież, bardziej poważnie, zastanawiała się nad zagrożeniami, jakie niosą ze sobą uzależnienia i jakich wyborów dokonaliby oni sami.

Ortografia, czy stylistyka nie była najważniejsza. Liczyła się  szczerość wypowiedzi i autentyczność. Niektóre refleksje warto zapamiętać.

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".