Profilaktyka uzależnień na kolorowo!

W dniach 12 – 14 czerwca 2018 r. odbył się finał akcji profilaktycznej pod hasłem Moje Wybory. Akcja poświęcona była przeciwdziałaniu uzależnieniom poprzez szukanie alternatywnych sposobów radzenia sobie z kłopotami, odnajdywanie pozytywnych źródeł przyjemności i odprężenia, a także podejmowanie samodzielnych decyzji. Wychowawcy przeprowadzili spotkania warsztatowe z uczniami i na wiele sposobów zachęcili uczniów do refleksji na temat uzależnień oraz tego, jak się przed nimi ustrzec.

Na parterze „wyrosły” dwa Drzewa Wyborów, do których uczniowie przyczepili kolorowe liście ze spisanymi  własnymi refleksjami. Młodsi zastanawiali się na tym, co daje im radość, co ich uszczęśliwia, jak radzą sobie, gdy jest im smutno i źle. Młodzież, bardziej poważnie, zastanawiała się nad zagrożeniami, jakie niosą ze sobą uzależnienia i jakich wyborów dokonaliby oni sami.

Ortografia, czy stylistyka nie była najważniejsza. Liczyła się  szczerość wypowiedzi i autentyczność. Niektóre refleksje warto zapamiętać.