Współpraca z przedszkolami

Współpraca z przedszkolami w roku szkolnym 2019/2020

W bieżącym roku szkolnym będziemy tradycyjnie współpracować z najbliższymi przedszkolami.

Współpraca między placówkami ma na celu rozwijanie integracji społecznej dziecka od przedszkola do pełnej formy edukacji szkolnej.

Dzięki współpracy chcemy zapoznać dzieci przedszkolne ze środowiskiem szkolnym.

Duża grupa przedszkolaków już od nowego roku szkolnego wejdzie w progi klasy szkolnej.

Naszym zadaniem jest zminimalizować strach i zlikwidować lęk przed nowym miejscem jakim będzie szkolna ława.

Chcemy w przyjaznej atmosferze spędzić z dziećmi odrobinę czasu i zaprezentować kilka podejmowanych i realizowanych przez szkołę działań.

 

Cele:

  • nawiązanie współpracy z przedszkolami
  • zaprezentowanie środowiska szkolnego dzieciom przedszkolnym
  • stworzenie przyjaznej atmosfery ułatwiającej dzieciom przejście z grupy przedszkolnej do klasy szkolnej
  • budzenie wrażliwości artystycznej i wyobraźni u dzieci przedszkolnych
  • stymulowanie rozwoju psychospołecznego dzieci
  • zachęcanie dzieci do udziału w konkursach plastycznych
  • ukazanie ciekawych form spędzania czasu wolnego

 

 

 

Spartakiada Przedszkolaków 2018

13.06.2018 gościliśmy w naszej szkole ponad 80-ciu przedszkolaków. Dzieci z Przedszkoli Miejskich nr 123,128 i 143 brały udział w Wiosennej Spartakiadzie Przedszkolaków 2018. Rywalizowały w wyścigach rzędów. Jak zwykle na końcu sportowej zabawy okazało się, że zwycięzcami są wszyscy startujący. Zawody zorganizowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Małgorzata Grzywacz i Sylwester Makara przy pomocy uczniów klasy 7 Huberta Jarockiego i Piotra Panka.

 

Wizyta przedszkolaków w klasie IA

W dniu 7 czerwca (czwartek) 2018 r. w klasie I a gościły Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 123. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnych zabaw integracyjnych. Następnie uczniowie prezentowali młodszym kolegom swoje ulubione wiersze Tuwima.
Kolejnym tematem lekcji były dinozaury. Pierwszoklasiści czytali informacje o wybranych stworach. Na zakończenie wszyscy wspólnie w mieszanych zespołach wykonywali prace plastyczne.
Całe potkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Szkoła, w której rozpoczną swoją edukację zrobiła na przedszkolakach wielkie wrażenie. Uznali, że są już gotowi do rozpoczęcia tutaj nauki.

Przedszkolaki kodują w SP3


W dniu 27 lutego naszą szkołę odwiedziły dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 128. Dzieci poznawały tajniki kodowania na portalu code.org, a po pracy umysłowej świetnie się bawili w sali gimnastyczne w zabawy z chustą animacyjną. 

 

PN 123 w SP 3

Przedszkolaki w SP3

W środę 24 stycznia 2018r, w klasie IA i IIIE gościły Przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 123. Brały udział w lekcji o bezpiecznych zabawach na śniegu i lodzie. Obejrzały na tablicy multimedialnej bajkę o zimowych igraszkach Bolka i Lolka.
Razem ze starszymi kolegami rozwiązywały zagadki o zimowych zabawach.
Później wykonywały prace plastyczne o zimie.
Na zakończenie zwiedzały naszą Szkołę, co wzbudziło wśród nich duże emocje.
 
 
 

Wizyta przedszkolaków w 3e

We wtorek 21 listopada grupa dzieci sześcioletnich z Przedszkola Miejskiego nr 123 odwiedziła klasę IIIe. Celem wizyty były wspólne zajęcia z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki przygotowane przez uczniów klasy trzeciej, wysłuchały wiersza
o misiu oraz fragmentu książki o Misiu Uszatku. Następnie przy pomocy uczniów klasy trzeciej wykonały pracę plastyczną – portret misia. Na zakończenie wysłuchały piosenki Misia Uszatka oraz wzięły udział we wspólnej zabawie ruchowej. Wizyta przedszkolaków przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.

 

 

Konkurs dla przedszkolaków

Konkurs recytatorsko- plastyczny " Wiosna, ach to ty"

WSZYSCY WIEDZĄ ? PANI WIOSNA
TO OSÓBKA DOŚĆ RADOSNA,
LUBI KWIATY W TRAWY WPLATAĆ,
LUBI PTAKI UCZYĆ LATAĆ...

11 maja w bibliotece szkolnej odbył się konkurs recytatorski adresowany do przedszkolaków . Uczestnicy przynieśli ze sobą piękne kwiaty wykonane z plastikowych butelek i bibuły. Dzieci zaprezentowały zebranym swoje wiersze o wiośnie i od razu  zza chmur wyszło słońce, chyba posłuchało dzieci. Po wręczeniu dyplomów oraz drobnych upominków wszyscy udali się do stołu z poczęstunkiem. Nasi goście mieli okazję poznać  poznać kolegów i koleżanki z klasy 2e. Z uśmiechem na twarzy wszyscy się rozeszli.

 

 

Spartakiada dla przedszkolaków

Dnia 11 maja w naszej szkole odbyła się Spartakiada dla przedszkolaków. Udział wzięły dzieci z zaprzyjaźnionych Przedszkoli nr 123, 128 i 141. Zawody były okazją do wspólnej aktywnej zabawy, a zarazem poznania środowiska szkolnego. W przeprowadzonych konkurencjach sportowych wzięło udział około 100 dzieci. Wszyscy zawodnicy wykazali się ogromną wolą walki, sprawnością fizyczną oraz dobrym humorem.
Na zakończenie Pani Dyrektor M. Cylke podziękowała za tak liczny udział, dobrą zabawę i wręczyła dyplomy.

 

Współpraca z przedszkolami

Nasza Szkoła współpracuje z Przedszkolami nr 123, 128, 141, 148. Aby pomóc w łagodnym przejściu dziecka z przedszkola do szkoły prowadzimy wspólne zajęcia, zabawy. Przedszkolaki odwiedzają szkołę. Zapoznają się z nią oraz osobami tu pracującymi. Poznają organizacje życia szkoły. Biorą udział w specjalnie przygotowywanych lekcjach. Uczestniczą w konkursach i zawodach sportowych.

Nasi uczniowie biorą udział w spotkaniach organizowanych w przedszkolach. Czytają młodszym kolegom i koleżankom ulubione książki. Opowiadają o własnych doświadczeniach z życia szkoły.

Podejmowane działania wpływają pozytywnie na sferę emocjonalną dzieci, dostarczają im wiele radości i są okazją do zawarcia bliższych znajomości. Przedszkolaki mogą bliżej poznać szkołę i przekonać się iż jest im przyjazna a współpracujące nauczycielki mają szansę na wymianę pedagogicznych doświadczeń, doskonalenie swojego warsztatu pracy.

 

Przedszkolaki

Dnia 10 marca 2017 r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 141 wraz z nauczycielkami przyszły z wizytą do klasy II e. Drugoklasiści przywitali przedszkolaków i zaprosili do wspólnych zajęć. Dzieci chcąc przyspieszyć nadejście wiosny wspólnie rozwiązywały zagadki, śpiewały piosenki o wiośnie oraz oraz wykonywały prace plastyczne o bocianach. Spotkanie miało na celu przedstawienie dzieciom z przedszkola zajęć w szkole, dostarczenie miłych wrażeń, a także integrację przedszkolaków ze szkołą jako przyszłych uczniów klasy pierwszej.

Galeria

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa