Wyjazd do Warszawy

Rodo

Wchodząc na naszą stronę akceptujesz politykę ochrony danych osobowych RODO czytaj więcej

 

Wyjazd do Warszawy

W dniu 15 listopada 2018 roku uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej nr 3 w Łodzi wybrali się na wycieczkę do Warszawy, której przyświecało hasło: Śladami bohaterów „Kamieni na szaniec”. Wyjazd ten wpisywał się w uroczyste obchody 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki temu uczniowie mieli możliwość skonfrontowania treści przekazywanych na lekcjach języka polskiego i historii ze źródłowym przekazem.

Pierwszym punktem wycieczki był Cmentarz Wojskowy – Powązki. Uczniowie zobaczyli tzw. Dolinkę Katyńską, kwatery Żołnierzy Wyklętych, kwatery żołnierzy walczących o Polskę w czasie I i II wojny światowej. Przewodnik szczególną uwagę zwrócił na mogiły znanych z lektury Kamienie na szaniec Zośki, Alka i Rudego oraz Aleksandra Kamińskiego.

Następnie uczniowie udali się na Pawiak – miejsce, w którym więziono Polaków w czasie II wojny światowej, przejechali Aleją Szucha, gdzie swoją siedzibę miało Gestapo, a potem zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Ostatnim punktem naszej podróży był spacer po warszawskich Łazienkach.

Dzięki tej wycieczce mogli w niekonwencjonalny sposób poznać historię walki o stolicę Polski w sierpniu 1944 roku. Dostarczyła ona ósmoklasistom dużej dawki wiedzy i patriotycznych przeżyć.

 

{gallery cols=2 }artykuly/2019/20181120_wawa{/gallery}

Linki

 

 

 


 

Programy:
 Aby dowiedzieć się więcej należy kliknąć
na wybrane logo

 

 

 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Kronika filmowa

Deklaracja dostępności

" Do końca roku 2020 strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych".